Szkoła Podstawowa Nr 3 Pabianice

Pabianice, moje miasto...
StrazWiejska
Piaski - witamy w piaskownicy

Postprzez StrazWiejska » 12 wrz 2014, o 15:47

Witam
Chciałbym zasięgnąć informacji czy dziwne praktyki nauczycielki przyrody ( a jednocześnie wicedyrektorki) w szkole Podstawowej Nr 3 w Pabianicach mają miejsce w innych szkołach pabianickich. W klasach 4-6 pani ta w ostatnich dniach czerwca, czyli pod koniec roku szkolnego prosi dzieci o napisanie klasówki sprawdzającej. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby ocena była wystawiana w tym samym roku szkolnym. Niestety ocena z klasówki pisanej w starym roku szkolnym jest wystawiana w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego i ocena ta ma wpływ na średnią ocen w nowym roku szkolnym. W pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego nauczycielka łaskawie daje dzieciom szansę na poprawienie oceny. Niestety ta poprawa nie jest zapowiedziana, a dzieci zostają postawione przed faktem dokonanym.
Z tego co wiem ta sytuacja występuje nie tylko w klasie mojego syna. Na wywiadówkach zaaranżowanych przez wychowawców skarżą się też inni rodzice. Wychowawcy klas rozumieją rodziców lecz nie umieją znaleźć sensownej odpowiedzi, prawdopodobnie maja związane ręce z powodu stanowiska pani od przyrody. Wykładowcy innych przedmiotów nie mają tego przywileju co pani wicedyrektor (bądź podchodzą bardziej rozsądnie do swych uczniów)

Dobrze by było, gdyby tym tematem zajęła się pabianicka gazeta, która pomogłaby w rozwikłaniu tego problemu.

michal7187
Starówa - witaj starszy forumowiczu
Starówa - witaj starszy forumowiczu

Postprzez michal7187 » 12 wrz 2014, o 22:20

Ja bym proponował zainteresować tą praktyką odpowiednie kuratorium oświaty.
Szczerze powiedziawszy to pierwszy raz spotykam się z czymś takim :)

NINA123

Re: Szkoła Podstawowa Nr 3 Pabianice

Postprzez NINA123 » 16 wrz 2014, o 12:31

Moje dziecko również chodzi do SP 3 i z tego co wiem to tego typu praktyka stosowana jest w SP 3 u wszystkich Pań uczących przyrody. Mało to - dzieci, które nie pisały testu w czerwcu - pisały go bez zapowiedzi we wrześniu. Jak można zrobić dziecku test z wiadomości z całego roku szkolnego prosto po wakacjach i bez zapowiedzi???? Takie dzieci które dostały z testu kiepską ocenę od początku roku już są zdemotywowane do nauki przyrody. Również proszę o opinię czy w innych szkołach stosowane są tego typu praktyki???

Powrót do Jestem stąd