Pechowa dla gospodarzy okazała się 13. minuta. Piłkarz gości oddał piękny strzał z 25. metrów, po którym piłka zatrzepotała w siatce wyciągniętego niczym struna Adriana Olejnika. Trzy minuty później było 1:1, bowiem Bartosz Kołodziejczyk strzelił z rzutu wolnego obok muru, czym zaskoczył bramkarza ze Zgierza. Po chwili golkiper gości zdziwił się jeszcze bardziej, gdy po niemrawym wznowieniu od środka boiska, GKS przejął piłkę i Wojciech Kucharski strzelił na 2:1.

GKS uzyskał przewagę, były sytuacje, wydawało się, że podopieczni Jarosława Maćczaka wracają na zwycięskie tory. Szwankowała skuteczność – dobrych okazji nie wykorzystali Kacper Drzazga, Piotr Szynka i Kucharski. To zemściło się na minutę przed przerwą. Piłkarz gości oddał kolejny strzał życia, Olejnik nie miał nic do powiedzenia i piłka wpadła do siatki.

Po zmianie stron GKS atakował, lecz gola strzelili… goście. I uczynili to w sposób jak najbardziej nieoczywisty. W 65. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od tyłu głowy napastnika Włókniarza i zaskoczyła Olejnika. Ale ten mecz był pełen zwrotów akcji. W 71. minucie chwilę po wejściu na boisko, Bartosz Darnowski zdecydował się na uderzenie z dystansu i piłka wpadła do siatki.

Gospodarze bardzo chcieli pójść za ciosem i wygrać pierwszy raz od czterech kolejek. Okazje mieli Drzazga, Maciej Mąkosza i Kucharski. Gol jednak nie padł. Od 82. minuty Ksawerów grał z przewagą jednego piłkarza – zawodnik gości wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. I to nie pomogło. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry zgierzanie wyprowadzili zabójczą kontrę, w której po uderzeniu zza pola karnego zaskoczyli bramkarza GKS.

W pięciu wiosennych meczach Ksawerów wywalczył cztery punkty i stracił aż 21 goli. Do lidera z Różycy traci cztery, zaś do wicelidera z Poddębic trzy punkty. Nie są to straty, których odrobić nie można, ale GKS stracił już prawo do pomyłek. W sobotę o godz. 15.00 na własnym stadionie gra niezwykle ważny i prestiżowy mecz z Włókniarzem Pabianice.

GKS: Olejnik – Kołodziejczyk, Kaźmierczak, Pierzyński, Pestka – Smolarek (65, Mąkosza), Papież, Kucharski, Szynka (70. Darnowski), Madejski – Drzazga.