Portal

Prosimy tu wpisywać propozycje tematów, sugerować zmiany czy zgłaszać błędy i problemy...
keczup
Starówa - witaj starszy forumowiczu

Portal

Postprzez keczup » 27 sty 2011, o 19:15

Zawsze zastanawiała mnie sprawa moderowania wpisów na portalu. Mam wrazenie, ze ekipie żp obojetne jest co sie wypisuje pod niektórymi artykułami. Swego czasu szalał pewien świety, który rzucał łaciną na prawo i lewo ba chciał powybijac tu co niektórych. Bardziej mnie jednak interesuje fakt pomówień osób prywatnych. Doczytałem się, że portal odżegnuje sie od odpowiedzialności przy takich wpisach userów. Ale czy nie jest jego obowiązkiem takie wpisy zdejmować? Napisanie sobie regulaminu to jedno a odpowiedzialnośc karna to drugie...

Inna sprawa jest fakt, że na wielu forach/portalach panuje "miły" obyczaj blokady swobodnego pisania dla nowych userów do okreslonej ilości wpisów... a tu nie ma nic prostszego niz zarejestrowac sie i wypisywac co sie chce...

keczup

Re: Portal

Postprzez keczup » 27 sty 2011, o 23:23

Przeszukałem sieć i okazuje się, że nawet sporo spraw tego typu było już na wokandzie. Na tyle na ile usuwanie przez portal łaciny jest tak naprawdę oczywiście kwestią dobrego gustu czy stylu danego portalu tak grożenie już uszkodzeniem ciała czy śmiercią jest ścigane przez prokuraturę :shock: na wniosek osoby, do której te groźby były wysyłane. Co do pomówień to działa to w podobny sposób. Jeśli zaś tyczy się właścicieli portali...zacytuje fragment...
Sąd uznał, że autor strony nie może odpowiadać karnie za zamieszczane na niej przez kogoś innego informacje.
Odpowiedzialność cywilna (łącznie z ewentualnym odszkodowaniem) nie jest jednak wykluczona. Można tu bowiem mówić o zaniechaniu, tym bardziej gdy pomówiony zwróci się do właściciela serwisu o usunięcie pomawiającej go informacji, a ten odmówi. Zarządca strony internetowej jest wówczas winny tego, że dopuszcza do dalszego naruszania dóbr osobistych, pozwalając, by komunikat nadal był publicznie dostępny.

wiosbodzio
Piaski - witamy w piaskownicy
Piaski - witamy w piaskownicy

Portal

Postprzez wiosbodzio » 31 sty 2011, o 21:49

W jaki sposób zdjąć post-ogłoszzenie, które jest już nieaktualne.

ja_arek
Moderator
Moderator

Re: Portal

Postprzez ja_arek » 1 lut 2011, o 14:10

Napisać do moderatora
"Niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie"

Owieczka
lewityn - wypływasz na szerokie wody
lewityn - wypływasz na szerokie wody

Portal

Postprzez Owieczka » 1 lut 2011, o 22:24