Parkomaty

Krótkie rozmowy o pabianickiej polityce...
BezlikZpce
Piaski - witamy w piaskownicy

Parkomaty

Postprzez BezlikZpce » 3 cze 2012, o 12:11

Czy może mi ktoś wyjaśnić jak postawienie parkomatów ma zwolnic miejsca parkowe w Pabianicach ? Bo ja wiem że to tylko przykrywka dla zwiększenie budżetu miasta szkoda tylko że kosztem mieszkańców i kosztem zmniejszenia rozwoju.

ja_arek
Moderator
Moderator

Parkomaty

Postprzez ja_arek » 6 cze 2012, o 12:37

Np. urzędnicy skarbówki lub starostwa przestana parkować cały dzień pracy pod urzędami skutecznie blokując miejsca postojowe.
"Niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie"

BezlikZpce

Re: Parkomaty

Postprzez BezlikZpce » 6 cze 2012, o 16:38

A właśnie nie przestanie bo albo wykupi miesięczny bilecik jeżeli jest zameldowany w Pabianicach (o czym mówił prezydent) albo dostanie miejsce specjalnie przeznaczone dla pracowników czy to skarbówki czy to powiatu. I tak zwiększymy budżet Szpitala Pabianickiego ? A może nie ?

ja_arek
Moderator
Moderator

Parkomaty

Postprzez ja_arek » 7 cze 2012, o 20:20

Jeżeli wykupi miejscówkę to nie ma sprawy. każdy może sobie wykupić i nic w tym złego. Miejsc wydzielonych dla pracowników urzędów nie będzie.
"Niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie"

BezlikZpce

Postprzez BezlikZpce » 8 cze 2012, o 16:31

W każdym bądź razie wszyscy urzędnicy i pracownicy oraz mieszkańcy którzy tam parkują regularnie wykupią sobie jakiś tam miesięczny bilecik albo miejscówkę a osoba która przyjeżdża raz w tygodniu tak czy inaczej tam zaparkuje i zapłaci te 2zł ale przyjeżdżała do Pabianic będzie z niesmakiem. Reasumując to nie zwolni miejsc parkingowych bo wszystkie ulice będą płatne gdyby tylko Zamkowa i Warszawska była objęta w tej strefie to na tych ulica zmniejszyła by się ilość zajętych miejsc i tak gdzieś trzeba zaparkować i czy to będzie Św. Jana za 2zł czy Zamkowa za 2zł to bez znaczenia tak samo jak teraz.

BezlikZpce

Postprzez BezlikZpce » 24 cze 2012, o 19:37

Jest sposób żeby parkomaty nie działały po myśli pana Zbigniewa D. otóż zgodnie z wyrokiem wojewódzkiego sądu administracyjnego bilet który wydał nam parkomat nie musi być umieszczany za przednią szybą co oznacza że mandat możemy dostać dopiero wtedy gdy wrócimy do samochodu i strażnik który do nas podejdzie nie zobaczy biletu mimo że poprosił nas o okazanie go. Z tego wynika że praktycznie parkować możemy bez biletu a jeżeli już zamierzamy kupić bilet to w imię protestu możemy utrudnić ściąganie z nas haraczy nie umieszczając go za przednią szybą a oglądając mandat który ewentualnie wlepi nam strażnik naruszając prawo możemy z uśmiechem na ustach podać właściciela parkomatu czyli miasto do sądu powołując się na wyrok wojewódzkiego sądu administracyjnego.

tfofik

Postprzez tfofik » 25 cze 2012, o 22:09

taaa. wystawią Ci pisemko żebyś sie zgłosił tu i tu w celu wyjaśnienia. albo okażesz bilet, albo dostaniesz mandat ;)
podobno Narutowicza jest bezpłatna żeby skarbówka miała gdzie parkować. ale to plotki. mogli zrobić bilet 10minutowy bezpłatny. podjeżdzając do bankomatu musze 1zł zapłacić...

BezlikZpce

Postprzez BezlikZpce » 26 cze 2012, o 18:18

Takiego pisemka nie mogą zostawić a utrudniając pracę przy parkomatach spowodujemy wycofanie parkomatów bo jak każdy wie parkomaty są dla załatania deficytu i Zbysiu nie będzie zatrudniał tyle osób żeby przy każdym aucie stał strażnik bo plan by się nie udał w każdym bądź razie jeżeli większości Pabianiczan nie chcę parkomatów to nie jest problemem wycofania ich.

papuas

Parkomaty

Postprzez papuas » 26 cze 2012, o 19:41

A gdzie w tych parkomatach jest miejsce na banknoty bo ja nie widziałem. Teraz będe musiał bilon wozić w kieszeni lub w aucie.A jak nie będe miał to zasuwaj do jakiegoś sklepu rozmienić. A jak zaparkuje przy starostwie to troche do sklepu lub kiosku jest metrów i co wtedy przyjdzie pracownik firmy lub strażnik miejski i wezwanie wystawi. I tłumacz się że poszedłeś pieniadze rozmienić bo parkomat banknotów nie przyjmuje. Jak już te parkomaty założyli to mogli takie co banknoty przyjmują.

MariuszR
Starówa - witaj starszy forumowiczu

Parkomaty

Postprzez MariuszR » 27 cze 2012, o 14:04

Kiedy planowali ustawienie parkomatów była coś mowa o bezgotówkowych formach płatności. Np. tutaj:

http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/ ... omaty.html

Wie ktoś może czy tak faktycznie jest, i jeśli tak to jak w praktyce ma to wyglądać?

michal7187

Parkomaty

Postprzez michal7187 » 27 cze 2012, o 18:01

Chciałbym się zapytać, czy za parkowanie na parkingu przy Powiatowym Urzędzie Pracy, to trzeba będzie też płacić ?

tfofik

Postprzez tfofik » 28 cze 2012, o 04:18

[quote="BezlikZpce"]Takiego pisemka nie mogą zostawić a utrudniając pracę przy parkomatach spowodujemy wycofanie parkomatów bo jak każdy wie parkomaty są dla załatania deficytu i Zbysiu nie będzie zatrudniał tyle osób żeby przy każdym aucie stał strażnik bo plan by się nie udał w każdym bądź razie jeżeli większości Pabianiczan nie chcę parkomatów to nie jest problemem wycofania ich.[/quote]
a dlaczego nie mogą takiego pisma zostawić? poza tym około połowy kasy z parkomatów bierze firma odpowiedzialna za nie. raczej będzie problem z pozbyciem sie ich.
trzeba było interweniować zanim one stanęły...

jasiu

Parkomaty

Postprzez jasiu » 28 cze 2012, o 14:41

Pabianicki portal informacyjny www.epainfo.pl

BezlikZpce

Postprzez BezlikZpce » 29 cze 2012, o 19:25

@tfofik to tak samo jakby ktoś ci kazał udowodnić że nie złamałeś prawa a taki przypadek może być tylko chyba jeżeli jesteś posądzony przez pracownika o molestowanie czy coś takiego.

@jasiu powiedz mi co ma miasto z parkomatów i na co ja mam odpowiedz ?

tfofik

Parkomaty

Postprzez tfofik » 1 lip 2012, o 03:29

ale podaj mi przepis wg. którego nie mogą takiego wezwania zostawić.
miasto bierze 60% lub 40% zysków z parkomatów, które podobno mają być w całości przeznaczane na naprawe dróg

BezlikZpce

Postprzez BezlikZpce » 1 lip 2012, o 12:44

nie możesz takiego wezwania zostawić na takiej samej zasadzie jak nie możesz komuś zostawić wezwania żeby przyszedł do ciebie bo uważasz że złamał prawo i jak nie przyjdzie to ty wyciągniesz konsekwencje tak jak gdyby on te prawo złamał motywując się tym że on się nie zjawił patrz. albo się zgłosisz i udowodnisz że nie złamałeś prawa albo poniesiesz konsekwencje tego o co cię podejrzewam. Pokarz mi przepis według którego musisz udowadniać swoją niewinności bo ktoś kieruje się poszlakami nie przedstawiając żadnych dowodów.

"miasto bierze 60 lub 40 które podobno" miasto oszczędzi bo tak czy inaczej podstawowe rzeczy trzeba naprawiać a tak pieniądze będą z parkomatów a te które poszły by na drogi w przypadku braku parkomatów pójdą na wypłatę pani Biegało.

tfofik

Postprzez tfofik » 3 lip 2012, o 21:15

ja pierwszy poprosiłem o pokazanie odpowiedniego przepisu ;)
to po prostu wystawią Ci mandat, który zostanie anulowany gdy okażesz im bilet ważny w momencie wystawiania owego mandatu.

BezlikZpce

Postprzez BezlikZpce » 4 lip 2012, o 16:23

Posłuchaj jeżeli nie ma na coś paragrafu to jest to legalne a parkować możesz w strefie płatnej po wniesieniu opłaty koniec kropka. Wnosisz opłatę i parkujesz o nic się nie martwiąc i osoba która wystawi ci mandat wystawi go niezgodnie z prawem a wystawiając kartkę "proszę się zgłosić tu i tu o tej i o tej" możesz z swojej dobrej woli tam się udać a jeżeli nie masz czasu to olać to koniec. Równie dobrze mogę otworzyć luna park i osoby które wchodzą kupują bilet a po wyjściu wysyłam im świstek że mają pokazać bilet bo jak nie to uznam że nie kupili i wystawie im mandat.

tfofik

Parkomaty

Postprzez tfofik » 5 lip 2012, o 00:30

jesteś pewien, że takiego paragrafu nie ma?
a co z informacją 'zachować bilet do kontroli' ? :D
w komunikacji miejskiej jak Cie złapie kontroler bez biletu to ciekawe czy przyjmie Twoje tłumaczenie "skasowałem, ale wyrzuciłem przez okno" :D

BezlikZpce

Parkomaty

Postprzez BezlikZpce » 5 lip 2012, o 15:39

To nie jest tłumaczenie mam ale nie pokaże i czytaj ze zrozumieniem. Jeżeli podchodzi do ciebie kontroler to musisz pokazać bilet czy to w autobusie czy na parkingu ale tak samo jak w autobusie tak samo na parkingu nie musisz mieć tego biletu w miejscu uznanym przez kogoś za najodpowiedniejsze (patrz za przednią szyby-parking i w ręce-komunikacja) i jeżeli nie masz go w tym miejscu to nie możesz zostać ukarany powtarza jeżeli masz to nie możesz zostać ukarany i o zostawianiu żadnych karteczek nie ma mowy. I jeszcze pokaż mi gdzie napisałem mam ale nie pokaże ?

Następna strona

Powrót do Polityka