Obecny rząd

Krótkie rozmowy o pabianickiej polityce...
tsubu

Obecny rząd

Postprzez tsubu » 23 lut 2017, o 12:09

Co myślicie o obecnym rządzie i jego poczynaniach? W telewizji ciągłe kłótnie i nie da się posłuchać konstruktywnej krytyki. Jak oceniacie dotychczasowe działania rządu?

prof_klos
lewityn - wypływasz na szerokie wody
lewityn - wypływasz na szerokie wody

Obecny rząd

Postprzez prof_klos » 2 mar 2017, o 15:17

Z całą pewnością są tacy, dla których panujący Rząd stanowi szczyt spełnienia.
Odnoszę jednak wrażenie, że zdecydowana większość, Ci którzy krzyczą najgłośniej, stoją po drugiej stronie.

W przypadku aktualnej kadencji jest to o tyle nietypowe, że opozycjoniści się niejako zjednoczyli i nie walczą bezpośrednio o przejęcie władzy, a zasadniczo o odsunięcie od władzy tych, którzy ją sprawują.
Dla rodzin wielodzietnych obecna polityka jest z całą pewnością korzystna. Dla ekonomii i naciągaczy na pieniądze socjalne, gdzie w naszym kraju mamy ich tysiące, sprawa jest mniej korzystna. Zastanawiam się jak będą wyglądać przyszłe wybory - czy wygra ta partia, która obieca więcej rzeczy "odkręcić"? Posłowie Prawa i Sprawiedliwości dostali się do Sejmu jakby łutem szczęścia w takiej ilości, jaką prezentują obecnie, posiadając większość. Niemniej od początków rządów tej partii wywiązało się mnóstwo skandali, strajków, a na arenie samorządowej widać, że wszystko z czasem szlag trafia. Podejrzewam, że ludzie cierpliwie wyczekają okresu wyborczego, a później dadzą swój sprzeciw. O ile pójdą do urn...
Ci, którym dyktowane są środki programowe 500+ i tym podobne z pewnością zagłosują "za". Ci, którzy nienawidzą posłów PiS - dadzą głos "przeciw". No właśnie. Bo tutaj ciężko mówić o sympatii i antypatii. PiS albo się popiera, szanuje, albo nienawidzi i zwalcza. Takich czasów doczekaliśmy, kochani.

Z całą pewnością okres, w którym się obecnie obracamy przejdzie do historii Polski. I to raczej tej gorszej historii, bo dawno nie było takiej burzy w polityce jak obecnie. Z całą pewnością też "czarnym koniem" Partii rządzącej są Ci posłowie, którzy się najbardziej rzucają w oczy w negatywnym świetle - Pan Antoni, Pani Pawłowicz, Pan Jarosław i inni.

Mi się źle robi na widok ciągłych kłótni w temacie polityki. Trudno znaleźć obiektywne źródło informacji, gdyż telewizja jest albo w konwencji promującej Partię rządzącą, albo wybijającą nade wszystko Opozycję, gdzie na porządku dziennym jest ogólny hejt PiS-u.
Pewnym wyjątkiem są inteligentne kłótnie zacnych Użytkowników niniejszego Portalu, Tomasza i Ego, gdzie z serdecznym uśmiechem można śledzić kolejne kulturalne kłótnie w temacie "za PiS" i "anty PiS"; rozmowy te zawierają pewną esencję ruchu ludzi z grona przeciwników, jak i zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. Polecam lekturę. ;)
Są miejsca, gdzie nie zagląda nawet śmierć...

Tomek45
Piaski - witamy w piaskownicy

Obecny rząd

Postprzez Tomek45 » 6 kwi 2017, o 23:33

@tsubo,
Chyba masz krótką pamięć, bo w minionych latach nic innego w telewizji nie było, jak kłótnie właśnie. To taka "uroda" programów publicystycznych - celowe nakręcanie emocji i prowokowanie "walki kogutów".
Tylko, że wtedy telewizja była "platformiano - PSL-owska, a obecnie (ponoć) PIS-owska.
Niektóre działania POprzedniej władzy przypominały mi działania okupanta - zmniejszenie lekcji historii w szkołach, indoktrynacja dzieci i młodzieży poprzez promocję biseksualizmu (np. dziewczynki ubierano w stroje męskie, a chłopców - w spódniczki). Tak dla rzetelności - nie było to w Pabianicach, lecz w stolicy w szkole, gdzie chodzą dzieci moich znajomych. Poprzez wyzysk (niskie płace) zmuszano młodzież do emigracji.
I tak dalej, i tak dalej.
Dodatkowo jeszcze (jakby tego było mało) - skwapliwie napychano sobie kieszenie na wszystkich szczeblach władzy.
Wypisz, wymaluj - działania zaborców w minionych wiekach.
Obecny rząd, to też nie aniołki i może czasami postępujący zbyt amatorsko. Wolę go jednak od POprzedników, bo przynajmniej usiłuje wyciągnąć nas spod tego neokolonialnego ucisku.
Dla wszystkich ujadających na jego działania mam jeden postulat - proszę mi pokazać lepszą alternatywę, to poważnie rozpatrzę możliwość zagłosowania w przyszłych wyborach.

Ogrodowy

Re: Obecny rząd

Postprzez Ogrodowy » 21 kwi 2017, o 09:38

A mi pasuje forma "kłótni" poglądowej w TV. Pluralizm poglądów jest czymś bardziej kreatywnym i pasjonującym od Jedynej Słusznej Opcji jaka panowała jeszcze do niedawna. Oby tylko PiSowi nie przyszła ochota na monopol informacyjny w programach publicystycznych, chociaż nie będzie o to łatwo bo połowa udziałów na MUXach jest w prywatnych rękach.
Żeby było weselej przypominam, że stara "wadza" nie dopuszczała np. TV Rydzyka (cokolwiek o niej myśleć) to po prostu blokowała pluralizm. Poranne programy z Kraskiem czy wieczorne z Lisem, ciągłe robienie swoim dobrze, rotacyjne 10 tych samych ekspertów od wszystkiego - pamięć ludzka jest ulotna...
Teraz przynajmniej nie ma celebrytyzacji programów, Hołdys nie wypowiada się jako profesor socjologii o nastrojach, Stuhr nie bryluje jako ekspert od Smoleńska a Maleńczuk nie roi sobie, że zna się na gospodarce. Może dlatego, że celebryci generycznie nienawidzą konserwatyzmu ideowego? Dla Polski i przekazu to jednak lepiej... Warto też zauważyć, że programy skręciły trochę w stronę Kościoła co niektórym może się mniej podobać - mam po prostu nadzieję, że nie przegną pałki.

Bella91

Obecny rząd

Postprzez Bella91 » 22 kwi 2017, o 19:19

Myślę że nie jest źle. Za czasów PO było o wiele gorzej i to oni zadłużyli Polskę na tak dużą kwotę.

tytan

Obecny rząd

Postprzez tytan » 30 kwi 2017, o 15:26

Ja już się trochę zawiodłem na rządach PiS. Nie chciałem wiele, chodziło mi w zasadzie jedynie o to, aby zrobili porządek w wymiarze sprawiedliwości. Reforma sądownictwa wcale reformą nie jest. Sędziowie wciąż nie będą odpowiadać za celowe błędy (tak - celowe). Fajnie podsumował to ktoś tutaj: http://pamietnikwindykatora.pl/2017/04/ ... bro-pomoc/ Niestety, zmiany są kosmetyczne li tylko.

Tomek45

Postprzez Tomek45 » 3 maja 2017, o 21:59

@tytan,
Te "kosmetyczne" zmiany (jak piszesz) już obecnie wznieciły taki raban w szeregach oPOzycji, że już i o UE się oparło. Wszystkie "postępowe" środowiska w Polsce i w "europie" miały by używanie, bo dokładnie by została naruszona zasada niezawisłości sądów. A tu nie chodzi o to, aby wtrącać się do ferowania wyroków, bo do tego służyć powinien sprawny system apelacji, tylko o uzdrowienie samej "głowy" całego obecnego systemu (nie)sprawiedliwości i kwestii wyboru członków najwyższych gremiów (np. Sądu Najwyższego), aby nie były to "wybory" polegające na przynależności do określonych kręgów towarzyskich, lecz by ten wybór był przeprowadzany przez prawowitych przedstawicieli suwerena, czyli narodu.

tytan

Obecny rząd

Postprzez tytan » 15 maja 2017, o 09:02

Na razie jest tak, że jak w pierwszej instancji zrobią bezczelny przekręt, to znaczy, że w apelacji możesz spodziewać się na 99%b podobnego przekrętu. Społeczna kontrola orzeczeń jest wysoce wskazana. Nie chodzi mi o sprawy zawiłe ale o proste, dziecinnie proste które sędziowie też (celowo) wypaczają.

Tomek45

Obecny rząd

Postprzez Tomek45 » 16 maja 2017, o 22:30

[quote="tytan"]Społeczna kontrola orzeczeń jest wysoce wskazana. Nie chodzi mi o sprawy zawiłe ale o proste, dziecinnie proste które sędziowie też (celowo) wypaczają[/quote]
Ta potrzeba "społecznej kontroli", o której piszesz, już wywołuje w gremiach prawniczych oskarżenia, że obecne państwo szykuje nieświadomym obywatelom trybunały ludowe, a nie "wyważone" wyroki.

tytan

Obecny rząd

Postprzez tytan » 20 maja 2017, o 10:01

Takie sądy ludowe są w najdojrzalszych demokracjach, w tym w USA. Po prostu ławy przysięgłych.

Tomek45

Postprzez Tomek45 » 22 maja 2017, o 22:52

[quote="tytan"]Takie sądy ludowe są w najdojrzalszych demokracjach, w tym w USA. Po prostu ławy przysięgłych.[/quote]
Obawiam się, że uczestnikom Kongresu Prawników Polskich twój pogląd nie przypadnie do gustu :D

MojeZycie

Obecny rząd

Postprzez MojeZycie » 23 lip 2017, o 11:36

Nic sie nie zmnienilo na lepsze i nie wierze ze cos sie zmieni tylko obiecuja przed wyborami a ludzie kretyni sluchaja o " oj bedzie lepiej bedzie lepiej przeciez mowili w telewizji, obiecali" a po wyborach juz niezadowoleni. Przekresty robia a kaczynski szczegolnie chce zamknac polske przed swiatem a nie widzi ze w polsce bieda pracynie ma, ale co tam on ma stanowisko, prace i nie musi sie martwic o nic. rejestracja numerow przeciw terrorycztyczne dzialanie? Smiechu warte, placenie przelewami, wykupienie telewizji, nadzor nad sadownictmwem? buahahaha ludzie wy nie wiedziecie co mowicie. Pis chce kontorlowac wszystko i wszystkich ale 30% ludnosci sie zgadza i wiekszosc z tego to uczestnicy programu 500+

AnnaLis

Obecny rząd

Postprzez AnnaLis » 15 lis 2017, o 10:34

ja mam zdanie takie n ten temat , chyba chcą dobrze ale czasem działają zbyt impulsywnie , cześć reform robione jest za szybko bez wcześniejszego przygotowania opinii publicznej . część polityków ma zbyt emocjonalne podejście np Antoni :) ,

Tomek45

Obecny rząd

Postprzez Tomek45 » 17 lis 2017, o 19:22

@AnnaLIs, Reformy są robione szybko, bo przedtem NIC nie reformowano i zaległości są GIGANTYCZNE! Obecna władza teraz musi się dwoić i troić, aby wszystko wyprostować. Najbardziej mnie wprawiają w irytację wpisy takich "filozofów/filozofek", jak powyżej (MojeZycie). Nie ma nikogo innego do zaproponowania, a smędzi żałośnie, że TA władza nie robi jemu/jej dobrze.

Ernesto

Obecny rząd

Postprzez Ernesto » 4 gru 2017, o 15:34

ja widzę zarówno pozytywy jak i negatywy. Z pewnością przeciwnicy tej władzy są bardziej skłonni do skrajnych opinii.

Grua

Obecny rząd

Postprzez Grua » 15 gru 2017, o 13:36

niestaty widzę więcej negatywów niż pozytywów.. co zrobić..

Tomek45

Postprzez Tomek45 » 16 gru 2017, o 22:50

[quote="Grua"]niestaty widzę więcej negatywów niż pozytywów.. co zrobić..[/quote]
Podobnie ja oceniałem przed 2015 rokiem POprzednią ekipę. Zwyczajnie - inny punkt widzenia.

Powrót do Polityka