Jazzowa jesień w Jazz Bass Cafe - informacja koncertowa

kuba
Piaski - witamy w piaskownicy
Piaski - witamy w piaskownicy

Jazzowa jesień w Jazz Bass Cafe - informacja koncertowa

Postprzez kuba » 14 wrz 2009, o 00:41

FunkDeNite & Christopher Titz

Zapraszam na koncert genialnego składu!!!

Zespół założony w Krakowie we wrześniu 1993 roku , przez saksofoniste Ryszarda Krawczuka , absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Akademii Muzycznej w Katowicach.

Muzyka zespołu to fuzja jazzu ,funky ,rocka Rytmiczne kompozycje członków zespołu i gości,przeplatają się z lirycznymi balladami.

FdeN ma za sobą udział w wielu festiwalach m.in:Liburnia Jazz Festival(HR;,Leipziger Jazz Days(D;,Leverkusener Jazz Days(D);Gorlitzer Jazz Days(D);Jazz na Starowce,Warszawa;Bielska Zadymka Jazzowa,Jazz nad Odrą,Wrocław;Tennis Jazz Festival, Szczecin;FAMA, Świnoujście,Zaduszki Jazzowe ,Krakow; Silesia Jazz Festival ,Katowice; Radom Jazz Festiva;,Festiwal Starzy i Młodzi, Krakow; Jazz Sessions,Gliwice; Jazz nad Sanem,Przemyśl; Podlasie Jazz Festival,Letni Festiwal Jazzowy w "Piwnicy pod Baranami",Krakow;Pilsner Urquell Jazz Festival , Gdynia;JazzGdyni Festival,a także liczne koncerty klubowe w kraju i za granicą.

Z zespołem kocertowali wybitni muzycy m.in.M.Raduli,J.Śmietana,B.Maseli,J.Królik,P.Żaczek,P.Mąciwoda oraz goście zagraniczni m.in
Chris Titz (D)-tp;Bryan Corbett(UK)-tp;Saskia Laroo(NL)-tp ;Warren Byrd (USA) -kbs ;Steve Logan(USA)-bg;Mustapha Seck ( Senegal )-perc. Do zespołu często dołączają znakomici raperzy mieszkający na stałe w Holandii .Pochodzący z Surinamu - MC VLASH i FIRESTORM oraz z Gujany - STEWLOCKS.

W dorobku 3 płyty:
-"Funky Roads" (feat.Bryan Corbett,Stewlocks)
-"What!So What! " (feat.B.Maseli-kat)
-" J-5 " (feat.Steve Logan-bg,Saskia Laroo-tp,Warren Byrd-kbs,voc ,MC Vlash-rap)

Aktualnie zespół występuje w składzie :

Chris Titz (D)-tp
RYSZARD KRAWCZUK - lead , sax
ARTUR MALIK - dr
PIOTR GRZĄŚLEWICZ - g
PIOTR " QUENTIN " WOJTANOWSKI - bg

bilety już do nabycia w klubie. cena 40zł

Starałem się wybrać naprawdę dobry band na rozpoczęcie sezonu. Wydaje mi się ,że będzie awangardowo;)
Polecam
Kuba

Powrót do Po godzinach