Zakupy na telefon - skorzystasz?

Pabianice, moje miasto...

Czy skorzystał(a)byś z zakupów na telefon z dostawą do domu na terenie Pabianic i okolic?

Tak, bardzo chętnie!
2
15%
Raczej tak
1
8%
Wątpię
9
69%
Nigdy!
1
8%

Liczba głosów : 13

Zakupoholik
Piaski - witamy w piaskownicy

Postprzez Zakupoholik » 29 wrz 2011, o 11:49

Witam wszystkich.

Nazywam się Mateusz i chciałbym przeprowadzić małą ankietę wśród mieszkańców - internautów. Ankieta dotyczy niedostępnej u nas formy robienia zakupów, a raczej zlecenia komuś ich zrobienie.
Na mniej zaludnionych obszarach powiatu w rozwożone w taki sposób jest pieczywo i chciałbym rozwinąć temat dowozów produktów. W centrum nietrudno pójść do jednego z wielu marketów, jednak na obrzeżach tych marketów brak. Ponadto, istniałaby możliwość zakupienia leków w aptece, dowóz kwiatów z dowolnej kwiaciarni, zawiezienie ciepłego posiłku z dowolnej restauracji, czy fast foodu, wypożyczenie i dostarczenie nawet filmu DVD, czy nawet wysłanie zakładu lotto. Złożenie zamówienia chciałbym umożliwić zarówno poprzez telefon, jak i formularz online. Na stronie internetowej dodatkowo aktualne gazetki z lokalnych supermarketów.
Dostarczenie zamówienie byłoby możliwe od razu, jak również na zaplanowaną, konkretną godzinę pod wskazanym adresem.

Koszt usługi zależałby od ilości zamówionych produktów i dodatkowych operacji typu zakład lotto, czy ciepły posiłek.

Zapraszam do komentowania pomysłu i głosowania w ankiecie.
Dziękuję i pozdrawiam.

michal7187
Starówa - witaj starszy forumowiczu

Re: Zakupy na telefon - skorzystasz?

Postprzez michal7187 » 1 paź 2011, o 18:24

Moim zdaniem taki pomysł na terenie miasta Pabianic nie jest dobrym pomysłem.
Supermarketów Ci u nas dostatek i chyba każdy ma do jakiegoś blisko czy do innej "ropuchy". Poza tym chyba zdecydowana większość osób woli na własne oczy zobaczyć co można w sklepie kupić i samemu wybrać sobie jabłka, bułki itp.
Drugą kwestią są koszty, pewnie nie będą niskie gdyż popyt na takie usługi jest chyba mały. W ten sposób odpada bardzo duża ilość osób o niskim, może i nawet średnim dochodzie, osoby starsze na emeryturze też. Co do osób majętnych to sądzę, że prędzej zlecą takie zadanie opiekunce domu niż takiemu podmiotowi.
Może to rozwiązanie sprawdza się na terenach mniej ludnych (np. wsie rolne), gdzie nie ma sklepów i to sklep czasami przyjeżdża do klienta. Lub też osoby te sporą część dnia spędzają w pracy i nie mają czasu na zrobienie zakupów.
Jeszcze innym problemem mentalność społeczna. W Polsce raczej nie ma mody na robienie zakupów przez telefon.

Blondi

Postprzez Blondi » 5 lis 2011, o 19:44

Ja nie mogę się doczekać, kiedy Piotr i Paweł będzie dostarczać zakupy internetowe na terenie Pabianic. Łódź, Zgierz, Aleksandrów Łódzki mają taką usługę a Pabianice nie. Mam nadzieję, że to się w końcu zmieni, bo przecież mamy Piotra i Pawła w tym mieście.

kaacha

Postprzez kaacha » 6 lis 2011, o 11:02

ja kiedyś pisałam na Fanpagu Piotra i Pawła, dlaczego nie mają wysyłek do Pabianic. Odpisali:

opieramy się na analizie kosztów logistyki oraz dostępności naszych placówek dla mieszkańców konkretnego miasta. W związku z tym, że w Pabianicach jest nasz sklep, owa dostępność jest łatwiejsza, zaś w wymienionych przez Ciebie miastach nie ma Piotra i Pawła. W przypadku dużych miast takich jak Łódź odwołujemy się do ich rozległości. Przyjrzymy się możliwościom włączenia Pabianic w obszar działania esklepu, ale nie obiecujemy, że to wkrótce nastąpi. Pozdrawiamy :)

ladymakbeth

Postprzez ladymakbeth » 13 lis 2011, o 19:07

zasadniczą kwestią byłaby cena takiej usługi- jeśli opłata za dowóz byłaby nie za duża to chętni raczej się znajdą- matka z dzieckiem która wyjść sama nie może, osoby chore, z nogą w gipsie (idzie zima) czy osoby starsze którym trudniej dźwigać- ale podejrzewam że koszty dojazdu wyjdą spore bo rozumiem że dokładać do interesu nie chcesz - więc nie wróżę sukcesu. Może lepiej pomyśleć o małych wioskach spod Pabianic gdzie jedyny sklep w okolicy narzuca takie ceny że włosy dęba stają

winrar

Postprzez winrar » 19 mar 2014, o 16:51

Możesz wystartować jakąś kwiaciarnie z dowozem ;) jak na przykład ta kwiaciarnia http://www.twojekwiaty.pl
spróbuj, powodzenia :)

Karlos

Postprzez Karlos » 27 sty 2015, o 19:18

A czemu by nie - wygodna sprawa, jak ktoś nie ma neta. Teraz robię zakupy online, ostatnio nawet sprzęt muzyczny - http://sklep-muzyczny.com.pl/

Powrót do Jestem stąd