Przeprowadzka z Łodzi do Pabianic/Zatorze

Pabianice, moje miasto...
lodzianin2
Piaski - witamy w piaskownicy

Postprzez lodzianin2 » 15 sty 2016, o 13:07

Witam. Mam prośbę o opinię do Szanownych Forumowiczów.
Jestem z Łodzi a konkretnie z Retkinii - aktualnie rozważam zmianę miejsca zamieszkania na Pabianice - Zatorze, okolice Piątkowiska. Chciałbym podpytać co sądzicie o tej części Pabianic. Jak wygląda kwestia dostępności do szkół (mamy 2 dzieci), dojazdów do Łodzi, bezpieczeństwa. Z doświadczenia wiem, że jak ktoś nie jest z danej okolicy to może nie wiedzieć o jakiś wadach lokalizacji, czy niuansach, uciążliwościach ... Czy dojazdy do Łodzi pociągiem to dobry pomysł ?
Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Kalis

Postprzez Kalis » 29 sty 2016, o 10:35

Wiadomo, że rano oraz po południu trudno wjechać/wyjechać z Łodzi. Standardowo są to korki związane z dojazdami z okolicznych miejscowości do pracy. Ale myślę, że tragedii nie ma. Mieszkam tu od dzieciństwa i znam wszystkie kąty więc nie bardzo mogę się wypowiadać nt. bezpieczeństwa - wszędzie czuję się jak u siebie i mnie znają :)

michal7187
Starówa - witaj starszy forumowiczu
Starówa - witaj starszy forumowiczu

Postprzez michal7187 » 2 lut 2016, o 08:40

Witam.
Mieszkam w tej okolicy.

Okolica bardzo spokojna, ludzie życzliwi. Okolice Piątkowisko bardzo ciche - sporo nowych domków tam się buduje i nie czuć gwaru miasta. Nie wiem jak tam wygląda odśnnieżanie przez miasto i a drogi są nieutwardzone.

Szkoły - w piątkowisku jest jakaś szkoła (chyba podstawowa), ale trochę kawałek jest. W Pabianicach najbliżej do 14 - też trochę kawałek jest.

Dojazdy do Łodzi
Komunikacja publiczna - pociąg na stacji PKP dojazd chyba 15 min do Łodzi Kaliskiej. Poza tym tramwaj (długo), prywattne busy i PKS spod szpitala lub 1LO. Dojazd autem - albo przez Konstantynów albo obwodnicą (koło - 10 min do wjazdu do Łodzi od strony Portu).

katia83

Postprzez katia83 » 26 lip 2016, o 15:28

moze ktos z was mieszka w Karniszewicach lub okolicy ? lada moment przeprowadzamy sie tam z lodzi, nie znam tu nikogo ani okolicy, chetnie porozmawiam z 'tutejszymi' ;) gdzie sklepy apteki przychodnie i przede wszystkim szukam przedszkola dla 3 latki narazie mam na oku Tygryska w Pabianicach ale najblizej nie jest bo na Moniuszki ...

Tomek45

Re: Przeprowadzka z Łodzi do Pabianic/Zatorze

Postprzez Tomek45 » 24 sie 2016, o 22:43

@katia83,
Mieszkam w Karniszewicach. Te "Karniszewice", to obecnie dość długa ulica, więc możliwości dojścia (dojazdu) do sklepów, aptek i przedszkoli - są różne.
Zależy w której części Karniszewic będziesz mieszkać :?

katia83

Postprzez katia83 » 29 sie 2016, o 12:17

Dokładnie to Kudrowice, dopiero przy podpisywaniu uowy zauważylam ;) bede stad dojezdzac do pracy na Widzew, moze macie jakies swoje trasy gdzie mozna uniknac korkow jadac uwardzonymi bezpiecznymi drogami ? maz mi podpowiada zeby jechac do Rudzkiej i nie pchac sie przez Rondo lotnikow, bo od 7 tworza sie tam korki, sama juz nie wiem ...

Tomek45

Postprzez Tomek45 » 29 sie 2016, o 23:40

@katia83
Niektórzy się "przebijają" skręcając z Pabianickiej w ulicę Kolumny i potem w lewo w Tomaszowską.
Ale z tego, co wiem, to też jest to trasa mocno "oblężona" przez kierowców w określonych porach dnia.

Powrót do Jestem stąd