problemy Społem w Pabianicach

Pabianice, moje miasto...
mamba16
Piaski - witamy w piaskownicy

problemy Społem w Pabianicach

Postprzez mamba16 » 26 wrz 2010, o 13:55

To,co piszecie na temat sdh to pewnie prawda,ale nikt nie pisze o tym za jakie pensje w społem pracują.To praktycznie jedna z ostatnich firm z tradycjami w Pabianicach.i co z tego?Pensje wahają się w okolicach 1000zł(niższe też są),wyjątkiem są"ludzie prezesa",który obstawił się "swoimi" ze Zduńskiej Woli(podobno tam już co nieco wykończył),teraz pan prezes wpadł na pomysł,aby jeszcze obniżyć zarobki w celu "ratowania spółdzielni"(niedawno rozdawał listy z obietnicą podwyżek)a kto uratuje tych ludzi kiedy przestaną płacić rachunki bo nie będą mieli za co? Tak wyglądają nowe rządy w PSS...

basket_pce

Re: problemy społem w Pabianicach

Postprzez basket_pce » 27 wrz 2010, o 20:20

ręka ręke myje, kumoterstwo :)
:)

Roxy1980

problemy społem w Pabianicach

Postprzez Roxy1980 » 4 paź 2010, o 14:48

mamba16 napisał(a):To,co piszecie na temat sdh to pewnie prawda,ale nikt nie pisze o tym za jakie pensje w społem pracują.To praktycznie jedna z ostatnich firm z tradycjami w Pabianicach.i co z tego?Pensje wahają się w okolicach 1000zł(niższe też są),wyjątkiem są"ludzie prezesa",który obstawił się "swoimi" ze Zduńskiej Woli(podobno tam już co nieco wykończył),teraz pan prezes wpadł na pomysł,aby jeszcze obniżyć zarobki w celu "ratowania spółdzielni"(niedawno rozdawał listy z obietnicą podwyżek)a kto uratuje tych ludzi kiedy przestaną płacić rachunki bo nie będą mieli za co? Tak wyglądają nowe rządy w PSS...

Szczerze żal mi tzw. wiecznych malkontentów, którzy widzą prawie wszystko w czarnych barwach i w dodatku piszą nieprawdę o rzekomym upadaniu Społem-u.
Kilka lat temu można było tak określić sytuację, jaka miała miejsce w Spółdzielni, nikt nic nie robił dla niej i też było dobrze?! Widocznie za dużo się dzieje! Proponuję poszukać innej pracy może w "Biedronce", gdzie zarobki są dużo niższe i na pewno nie za 8 godzinny czas pracy, a o dniach do odbioru czy wolnych weekendach można tylko pomarzyć!

Lupus83
lewityn - wypływasz na szerokie wody
lewityn - wypływasz na szerokie wody

Postprzez Lupus83 » 5 paź 2010, o 21:47

mamba16 napisał(a):To,co piszecie na temat sdh to pewnie prawda,ale nikt nie pisze o tym za jakie pensje w społem pracują.To praktycznie jedna z ostatnich firm z tradycjami w Pabianicach.i co z tego?Pensje wahają się w okolicach 1000zł(niższe też są),wyjątkiem są"ludzie prezesa",który obstawił się "swoimi" ze Zduńskiej Woli(podobno tam już co nieco wykończył),teraz pan prezes wpadł na pomysł,aby jeszcze obniżyć zarobki w celu "ratowania spółdzielni"(niedawno rozdawał listy z obietnicą podwyżek)a kto uratuje tych ludzi kiedy przestaną płacić rachunki bo nie będą mieli za co? Tak wyglądają nowe rządy w PSS...

A ja dzień w dzień się zastanawiam jak we współczesnym świecie mogą przetrwać sklepy społem czynne od 6 do 14 :D (a takie w moim najbliższym sąsiedztwie są dwa) Teraz wiadomo. Nie chce się pracować, pozostało się mentalnie w poprzednim systemie to wyniki są jakie są. I pensje też są jakie są... Sorry ale żeby się obrobić w pracy siede często 7-18. I nie narzekam na pensje.
IKP
http://autokacik.pl - tu bywam :)

zean

Postprzez zean » 19 sty 2011, o 00:39

Człowiek nie żyje, żeby pracować, tylko pracuje, żeby żyć.
Oczywiście sklep otwarty od 6 do 14 to przesada, ale praca od 7 do 18 tak samo. Gdzie potem znaleźć czas dla rodziny? Optymalny rozkład dnia, to 8 godzin snu, 8 godzin pracy i 8 godzin dla siebie i bliskich. I to wcale nie jest "z poprzedniego systemu". Człowiek nie jest maszynką do zarabiania. Musi odpoczywać, bo organizm na dłuższą metę nie wytrzyma tak dużego wysiłku. Dopóki młody, to zdrowy, a potem?

mamba16

Postprzez mamba16 » 19 sty 2011, o 01:38

fama głosi,że Ci "malkontenci" już wkrótce przestaną nabijać kasę panu prezesowi..ludzie wzięli sprawy w swoje ręce i zmieniają pracę.ciekawe kto teraz będzie obsługiwał w społem...w zamian za pensje głodowe..a to tylko początek :lol:

nika

Postprzez nika » 19 sty 2011, o 23:39

byl czas ze spolem mial w miescie duzy majatek w postaci budynkow i dzialek (chocby domino), juz spora czesc wyprzedali, a co do plac, no tak szczerze kolo mnie sa 2 spolemowskie sklepy (laska, tkacka) ale po 1 tylko spozywka (wiec warzyw i kiszonek nie kupie) a po 2 ceny!!! no sa troszke wyzsze niz gdzie indziej, ja mam komfort bo tych spozywczakow kolo mnie do wyboru do koloru

mamba16

Postprzez mamba16 » 20 sty 2011, o 16:23

masz rację nika,wybór coraz mniejszy,ceny dużo wyższe niż u konkurencji,pracowników coraz mniej,nie trzeba się zagłębiać,żeby było wiadomo o co chodzi... Kto najwięcej zyska na upadłości??????odpowiedź jest oczywista...

mamba16

Postprzez mamba16 » 8 lut 2011, o 17:25

W Społem nie ma takiego pojęcia jak przerwa,czy podobne "luksusy".Kierownictwo,biuro ma podejście do pracownika rodem z PRLu..jak nie pasuje to wypad!!Żeby zarządzać trzeba mieć o tym pojęcie,a nie czepiać się dupereli i straszyć naganami kiedy naprawdę poważne problemy są ignorowane. Kto się w końcu zajmie mobbingiem w społem???Pracownicy pracują w potwornym stresie bo nie wiadomo czym szanowne grono kierownicze będzie chciało zabłysnąć przed prezesem,żadnej ochrony pracownika,na większych sklepach ogromne manka i co? I nic! Czy ktoś ponosi konsekwencje? NIE! Bo pracownik to złodziej i ma oddać.. Nikt nie zapyta skąd takie manka,czy może ktoś ma podejrzenia? W jakimkolwiek innym zakładzie jest to nie do pomyślenia,bo istnieje coś takiego jak DIALOG z pracownikiem,niestety w Społem jest to pojęcie obce..ale do czasu..

ancilla

Postprzez ancilla » 9 lut 2011, o 11:43

W ostatnim czasie słyszałem na mieście, że pan prezio-zduńska wola chwali się dużą ilością chętnych do pracy w SDH z wykształceniem wyższym, nawet magistrowie pchają się do tej wysoko płatnej i prestiżowej pracy, ale….. czy ci nowi pracownicy wiedzą, że podobno ptaszki ćwierkają na mieście o wysokich „mankach” w sklepach Społem które pracownicy muszą płacić przez najbliższe lata, a rekordzistami podobno są pracownicy SDH w przybliżeniu 3000zł na głowę.

Roxy1980

Postprzez Roxy1980 » 9 lut 2011, o 14:09

Nie bardzo rozumiem po co ktoś sieje FERMENT skoro tak naprawdę nic złego się nie dzieje, powiem więcej dzieje się dużo dobrego!!! Zauważyłam że tu mówi się tylko same złe rzeczy i pozbawione krzty prawdy!!! Manka płacą osoby które doprowadziły do braków w towarze w ten czy inny sposób. Nieuczciwych pracowników też nie brakuje!!! Jeżeli chodzi o wyprzedaż majątku to jest to totalna bzdura! Spółdzielnia nic nie wyprzedaje Prezes nie ma takiej władzy przecież on też ma zwierzchników!!! A Ci wszyscy niezadowoleni to niech do pracy się lepiej wezmą a nie piszą bzdury!!! A propos dodatków stażowych to ja pracuje 15 lat i nie pamiętam żeby były- to poprzedni Zarząd je zniósł w latach 90!

ancilla

Postprzez ancilla » 9 lut 2011, o 14:37

Czy mogę od Roxy1980 prosić więcej, tu cytat –„powiem więcej dzieje się dużo dobrego!!!
A tak z ciekawości, czy wszyscy pracownicy mają obniżone nowe angaże, czy może jak zwykle w Polsce urzędnicy w biurze nie, może ktoś wie na ten temat.

mamba16

Postprzez mamba16 » 9 lut 2011, o 14:48

tak,tak obrońców pana prezesa też nie brakuje,daję sobie głowę uciąć,że ze Zduńskiej Woli,oczywiście,że nad "panem prezesem" ktoś jest,tylko że to żenada a nie nadzór. Oczywiście,że zdarzą się nieuczciwi pracownicy..tak jak wszędzie,ale oczywistym też jest,że ten kto ma choć małe pojęcie o pracy w sklepie wie,że sklepy nie są zabezpieczone,w sdh monitoring i ślepi ochroniarze emeryci,na innych sklepach żadnych zabezpieczeń.Ten,kto tak broni zduńskowolanina niech się przejdzie po sklepach i poprostu popyta..tylko sklepy mają obniżone pensje,dlaczego?kobiety pracujące po 30 lat,które zostawiły zdrowie w społem płaczą,bo gdzie mają iść niedługo przed emeryturą? są poniżane przez kierownictwo,to jest prawdziwy dramat!!!!tak wyglądają rządy w społem..

Roxy1980

Postprzez Roxy1980 » 9 lut 2011, o 15:09

Bardzo chętnie odpowiem...Niektórzy doceniają, nie broną Prezesa np wizualizacja sklepów, klimatyzacja w wielu placówkach,malowanie- szczerze dawniej za czasów "starego" Zarządu szkoda było funduszy a fundusze gdzie szły a...do kieszeni albo na wyposażenia dla poprzedników Prezia!!!A poza tym...temat sklepów wraca jak bumerang...lewe interesy...Państwo w Państwie... Panie ze sklepów- oczywiście niektóre ...mogą się poszczycić nie tylko umiejętnościami w handlu i to niekoniecznie tylko jako ODSTRASZACZE -umieją nieco więcej.. np kupować na paragon za gotówkę towar i wstawiać go na półki SPOŁEMÓW!!!Albo przyjmować towary z niechciejstwa nie patrząc na daty i tym samym same się wkopują w manka!!! Sprawa wynagrodzeń od detalu nie wyszła od Prezesa tylko odgórnie i została zaakceptowana przez Walne Zgromadzenia w którego skład przecież multum ludzi wchodzi z detalu - i gdzie oni mieli oczy i uszy!!!!!

mamba16

Postprzez mamba16 » 9 lut 2011, o 15:35

Napewno są różne sklepy i różne przekręty,jednak nie można wszystkich mierzyć jedną miarą,większość pracowników jest uczciwych,poprzednie władze może i kradły,ale pracownikom też niczego nie brakowało,a przede wszystkim mieli pojęcie o handlu..Coś mi się wydaje Roxy,że siedzisz za biurkiem bo błądzisz po omacku,ale ja się nie dziwię..pan prezes wciska ciemnotę bo sądzi,że ma niedouczonych pracowników.. Roxy nawet Ty przejrzysz na oczy...tego Ci życzę z całego serca...

Roxy1980

Postprzez Roxy1980 » 9 lut 2011, o 15:54

Może masz rację MAMBO!!! Wiedz jedno są sklepy które naprawde dobrze się mają ale jest ich naprawde garstka...Jeżeli nie zrobimy nic w kierunku oszczędności to wtedy będziemy mieć powody do płaczu... pojęcie o handlu poprzedni Zarząd miał... wyzwiska przy klientach i obelgi od najgorszych... tak takie pojęcie...----PAMIĘTASZ MOŻE??? poza tym oszczędności ich nie dotyczyły tylko Spółdzielni zarabiali krocie a my... my podwyżki dostaliśmy dopiero przed ich odejściem tak na otarcie łez... i to po ilu latach oczekiwania!!! Weźmy pod lupę Piekarnie ile wypracowuje zysków dla całej spółdzielni. trzeba pracować w nocy i jakoś nikt nie marudzi że ciężko!? Tak że z całym szacunkiem ośmielam się stwierdzić że nie handel jest pokrzywdzonym w tej sytuacji tylko sytuacja w Polsce jest ogólnie trudna...Prezydent Miasta wydaje decyzja za decyzją pozwolenia na budowę kolejnych marketów to jak ma być dobrze!!!?

alfa11

Postprzez alfa11 » 9 lut 2011, o 15:57

Łatwo się siedzi za biurkiem i mądruje,jednak praktyka wygląda zupełnie inaczej.Najlepiej byłoby stanąć na tydzień za ladą i zobaczyć jak wygląda handel w dzisiejszych czasach.A wracając do pensji-szkoda że ZARZĄD nie zaczął cięć od siebie i biura bo jak się nie mylę to pracownicy produkcyjni na nich pracują.

ancilla

Postprzez ancilla » 9 lut 2011, o 15:59

No i mamy odpowiedx na słowa Roxy1980 cytat–„powiem więcej dzieje się dużo dobrego!!! „

Wizualizacja to może i jest w Społem ale na kolorowym monitorze komputera, dawno chyba tych „pięknych sklepów” nie widziałaś, późny Gierek (nie obrażając Pana Gierka).
Wyposażanie sklepów było zmieniane na nowe już na pewno za starego patrząc po tych sklepach które znam , klimatyzacja jest sprzed 5lat w tych kilku sklepach które kojarzę ze „Społem” ,( a od kiedy jest nowy prezio?).
Remonty za czasów nowego , to wyrzucanie (czytaj wrzucanie w kieszenie pociotków ze zduńskiej woli) dużej forsy w nie przemyślane przez „fachowca od modernizacji, funkcjonalności i wystroju wnętrz” pana prezio -i wizualizacja- pomysłu na JEGO !!! „Społem”.
Cytat Roxy 1980 – „Sprawa wynagrodzeń- od detalu- nie wyszła od Prezesa tylko odgórnie i została zaakceptowana przez Walne Zgromadzenia „- daje mi prawdopodobnie odpowiedź na moje pytanie z poprzedniego mojego postu- A tak z ciekawości, czy wszyscy pracownicy mają obniżone nowe angaże, czy może jak zwykle w Polsce urzędnicy w biurze nie, może ktoś wie na ten temat

alfa11

Postprzez alfa11 » 9 lut 2011, o 16:02

Roxy a o ile pan prezes sobie obniżył pensję????????????????????

alfa11

Postprzez alfa11 » 9 lut 2011, o 16:04

Roxy a o ile pan prezes sobie obniżył pensję??????????????

Następna strona

Powrót do Jestem stąd