problemy Społem w Pabianicach

Pabianice, moje miasto...
Smuga
Piaski - witamy w piaskownicy

Postprzez Smuga » 10 maja 2011, o 21:50

Dawno nikt nic nie pisał więc wrócę do tematu nowych wynagrodzeń w Społem. W jednym ze sklepów obecna wypłata ( okres świąteczny ) byłą nie wiele większa od tej za marzec mimo że teraz było więcej utargowane i to nawet nie tak mało, ciekawe gdzie się podziały te pieniądze? Człowiek tyrał bo jak zawsze w takim okresie jest sporo klientów, pot się du...ą lał a tu takie coś na pasku :evil: nic tylko uciekać

Henryk

Re: problemy Społem w Pabianicach

Postprzez Henryk » 16 cze 2011, o 20:17

Przeczytałem kilka postów w tym temacie i zastanawiam się czy pracownicy spółdzielni są jednocześnie jej członkami? Pamiętam czasy gdy zachęcało się "szarego" obywatela do bycia członkiem Społem, zawsze można było liczyć na jakąś dywidendę. :grin: Czasem zastanawiam się czy pracownicy spółdzielczości Społem (i pokrewnych spółdzielni), nie są traktowani analogicznie przez zarządy tych spółdzielni tak jak traktuje się pracowników związków zawodowych, gdzie "pracodawca" niejednokrotnie ma gdzieś ich prawa związkowe. Przypuszczam, że wiele osób wypowiadających się w tym temacie, ma znikomą - śladową - wiedzę na temat zasad spółdzielczych, które rządzą spółdzielczością, co widać po ich wypowiedziach.

iwoneczka61

Postprzez iwoneczka61 » 21 cze 2011, o 23:13

Tak drogi panie,każdy pracownik Społem jest jednocześnie udziałowcem,jednak zarówno prezes jak i zarząd i cała reszta zdają się o tym zapominać,prezes wychodzi z założenia,(tu cyt;)"że dyskutować będziemy mogli w swoich sklepach"...Mnożą problemy nie szukając najprostszych i najlepszych rozwiązań.Sprawa odpraw na którą czekali wszyscy została wygrana przez "niedouczonych pracowników" co pokazało po czyjej stronie leży racja,naturalnie Społem się odwołuje zapominając chyba o tym,że nowe umowy są niezgodne z prawem.Jednego możemy być pewni, napewno nikt z zarządu ani sam prezes nie spodziewali się,że ci pracownicy "bez wykształcenia" wezmą sprawę w swoje ręce...myślę,że to dopiero początek...wygranej z całego serca życzę.BRAWO DZIEWCZYNY!!!

kurczak1234

Postprzez kurczak1234 » 18 lip 2011, o 12:47

Dawno nie zaglądałam ale widzę, że niewiele się zmieniło, a raczej nic. Chciałabym zauważyć, że nie szkodzicie zarządowi tylko pracownikom Społem, ponieważ kolejne wygrane sprawy tworzą kolejne koszty dla Spółdzielni, zniszczyliście tą firmę a teraz jedynym wyjście jest ogłoszenie upadłości. Mam ogromny sentyment dla Społem i przykro jest patrzeć jak wszystko się rozpada. Firma z ogromnymi tradycjami tak zniszczona przez ostatnich kilkanaście lat...
A co do wygranych spraw o których Państwo tak często tutaj dyskutujecie - Sądy Pracy nie miałyby co robić gdyby nie przyznawały racji pracownikom. Myślę, że tutaj każdy przyzna mi rację. Może jednak uda się coś zrobić aby uratować Społem... to zależy tylko od pracowników.

milapani

Postprzez milapani » 21 lip 2011, o 23:09

To prawda, firma z ogromnymi tradycjami. Zniszczona NIE przez kilkanaście ostatnich lat, ale przez KILKA OSTATNICH LAT, a to ogromna różnica.
A co do wygranych spraw, to BRAWO :D .Sądy pracy są po to by bronic pracowników przez takimi pracodawcami,w koszty spółdzielnia sama się wprowadziła(wszyscy wiemy dlaczego). Ci co powinni dobrze wiedzieli ,że się należą odprawy, więc wystarczyło je wypłacić z godnością, a nie włóczyć się po sądach.
Szacunek dla wszystkich, którzy potrafią zawalczyć o swoje.
A SPOŁEM no sorry...... czasy PRL-u(nie ubliżając nikomu) dawno się skończyły.
Zamiast iść do przodu to się cofacie, choćby z wyglądem niektórych sklepów :( .
SZANUJ LUDZI I ICH PRACĘ A ONI BĘDĄ SZANOWAĆ CIEBIE I SWOJĄ PRACĘ

iwoneczka61

Postprzez iwoneczka61 » 8 lis 2011, o 09:39

Ciąg dalszy wstydliwych poczynań prezesa M... Dlaczego nadal tkwi na stanowisku? Tego nie wie nikt... Dlaczego nadal ma na to przyzwolenie? Dlaczego nadal ciągnie NASZĄ Spółdzielnię na dno? Kto mu na pozwala i dlaczego? Rotacja pracowników detalu,w biurze roszady,wszyscy zastraszeni. Kolejni pracownicy przychodzą i odchodzą, sekretarka awansowana na kierownika...ŻENADA!!!Ale nadal tkwimy na stanowiskach czekając na kolejne wizje "wszechwładnego". Proponuję poczytać dzisiejsze MOJE MIASTO,czyżby pan prezes i cała reszta dookoła niego nie wiedziała,że użytkuje nieruchomości za darmo? Czy kolejny przekręt? W końcu ktoś się bierze za tą całą sprawę..

kloszard

Postprzez kloszard » 2 gru 2011, o 13:31

...... a teraz przez analogię coś z polityki :
- Berlusconi też nie miał pomysłu......
- Berlusconi się poddał......i nie ogłosił upadłości.
- Berlusconi miał klasę.....

alfa11

Postprzez alfa11 » 4 gru 2011, o 01:46

Pamiętam rok 2007,kiedy sytuacja Spółdzielni była bardzo stabilna....,i przyszedł pan "M" i sytuacja zmieniła się diametralnie....i z przedsiębiorstwa przodującego staliśmy się przedsiębiorstwem upadającym.....i spełniły się założenia pana "M" z Karsznic.

iwoneczka61

Postprzez iwoneczka61 » 4 gru 2011, o 02:08

w Wigilię się okaże, czy Społem będzie kolejną firmą,która upadnie z winy pana D czy pana M. Upadłość będzie na pewno,ale nie wiadomo czy winni są Ci co odeszli,czy Ci co pracują nadal..

iwoneeczka61

Postprzez iwoneeczka61 » 23 gru 2011, o 10:47

Z okazji nadchodzącej Wigilii byłam u spowiedzi i chciałąm wszystkich przeprosić za kłamstwa jakie napisałam na tym forum pod tym i innymi loginami. Wybaczcie.

iwoneczka61

Postprzez iwoneczka61 » 3 mar 2012, o 00:23

Ani ja,ani jak przypuszczam inne osoby nie popierające wyczynów pana M za nic nie przepraszamy.Iwoneeczko przez 2e wspieraj dalej likwidatora wkrótce na Ciebie przyjdzie pora...

orkzwiadowca

Postprzez orkzwiadowca » 9 mar 2012, o 18:42

Aż strach napisac co się dzieje w PSS, bo zaraz moze prezes wytoczyć proces. Szkoda, że lokalne gazety nie poruszą tego tematu.

alfa11

Postprzez alfa11 » 7 maja 2012, o 18:53

Był czas przywyknąć :D

SPOKO

Postprzez SPOKO » 4 cze 2012, o 14:25

O lala! czarnowidzącej wróżce mambie nie wyszło ! Społem jak było tak jest a wigilia dawno mineła!!
Prezio pognał sklepowe złodziejki to i sklepy i całe społem znowu na zysku!!!!
Uczciwi górą i tak trzymać ! :)

mamba16

Postprzez mamba16 » 31 sie 2012, o 21:32

Proponuję poszukać w królestwie prezesa magicznej szafy i odśpiewać ŁUBU DUBU ŁUBU DUBU NIECH NAM ŻYJE PREZES NASZEGO KLUBU,NIECH ŻYJE NAM! A Wigilii będzie jeszcze wiele,czy ze Społem? Wątpię...Jak już upadnie będzie nam,pabianiczanom brakować wizji prezesa,np. obrazków na ścianach SDH rodem z MISIA... Żegnając się z forum powiem: NIECH NAM ŻYJE I PODRASTA NASZA CHLUBA MIASTA ;) Ale żenada!!!!!

kurczak1234

Postprzez kurczak1234 » 7 lis 2012, o 01:15

punkt dla Spółdzielni... po kolejnych zwolnieniach w końcu czytamy, że PSS przynosi zyski, o czymś to świadczy moi mili,
i kolejny punkt za galerie którą dopiero niedawno widziałam pierszy raz, jest jaka jest ale chociaż można popatrzeć zamiast na Panią na kasie obok której większość wolałaby nie widzieć, proponuję wynając "spożywkę" 3 korony pod jakiś bank, na pewno będą większe zyski,

XXXKILER98

Postprzez XXXKILER98 » 14 lis 2012, o 19:22

kurczaku 1234 jeżeli nie wiesz o czym piszesz to nie pisz i nie denerwuj ludzi ! skąd informacja o zyskach bo z tego co wiadomo to są straty . I jeszcze jedno czy złapałeś za rękę jakąś pracownicę że piszesz że kradną? :!:

alfa11

Postprzez alfa11 » 13 sty 2013, o 22:26

Kierownik sklepu-1400zł.Lepiej się nie przyznawać,że się piastuje takie stanowisko bo aż wstyd.Kasjer w markecie ma 1600zł. A miało być tak pięknie...... :oops:

iwoneeczka61

Postprzez iwoneeczka61 » 25 sty 2013, o 13:07

Kobieto przyjdź do marketu na kasę to się przekonasz ile się tam zarabia. I jak ciężko się pracuje w pampersie. A do ręki to nawet 1000 się nie dostaje.

mamba16

Postprzez mamba16 » 27 cze 2013, o 21:30

Spieszę zawiadomić wszystkich fanów pana M., iż w prezencie imieninowym otrzymał czarną polewkę czy jak kto woli wilczy bilet :573: teraz szykujemy jeszcze taczkę :D

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jestem stąd