Opinia o gimnazjum nr 1

Pabianice, moje miasto...
nika
Piaski - witamy w piaskownicy

Opinia o gimnazjum nr 1

Postprzez nika » 19 lut 2011, o 22:19

Czy znajdą się młodzi forumowicze, którzy kończyli gimnazjum nr 1 na Tkackiej i wystawią mi opinię o tej szkole? A może rodzice, którzy podzielą się ze mną swoimi doświadczeniami w tym temacie? Moja córka w tym roku kończy podstawówkę i najbliżej ma właśnie do "1", Wasze opinie będą mi pomocne w podjęciu decyzji, dzięki.

michal7187
Starówa - witaj starszy forumowiczu

Opinia o gimnazjum nr 1

Postprzez michal7187 » 22 lut 2011, o 16:52

Ukończyłem to gimnazjum z jakieś 8 lat temu i moim zdaniem jest to najlepsze z gimnazjów w Pabianicach, choć jak każda szkoła ma swoje wady.

Na początek odradzę gimnazjum numer 3, historie jakie o nim słyszałem to naprawdę strach wspominać.

Jeszcze przed reformą szkolnictwa (zanim zostały wprowadzone gimnazja) szkoła ta (podstawowa nr 2 z tego co pamiętam) uważana była za 1 z najlepszych pod względem poziomu nauczania. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że po ukończeniu tej szkoły dostałem się do I LO, a do II LO też miałem drzwi otwarte.

Jeżeli Twoja córka dobrze się uczy i chcę później wybrać dobrą szkołę średnią, to jest to jak najbardziej dobry wybór.

Za moich czasów była dobra kadra nauczycielka. Pewnie trochę osób się pozmieniało, ale myślę, że nadal powinno być OK. Wiem, że paru nauczycieli którzy mnie uczyli nadal tam pracują. Z żadnym z nauczycieli nie miałem nigdy nie problemów. Nie są to też osoby zawistne, które będą się wyżywać na łobuzach.

Można też popytać o 2 gimnazjum, sam jednak dużo o nim nie wiem.

Dimo

Opinia o gimnazjum nr 1

Postprzez Dimo » 23 lut 2011, o 21:45

michal7187 napisał(a):Na początek odradzę gimnazjum numer 3, historie jakie o nim słyszałem to naprawdę strach wspominać.

heh nie ma to jak opierać swoje poglądy na zasłyszanych historiach :roll: ja tam polecam 3 gim, bo sam do tej szkoły uczęszczałem, ale generalnie nie przywiązywałbym wagi do szkoły, ważne jest czy Twoje córka będzie chciała się uczyć :P

nika

Opinia o gimnazjum nr 1

Postprzez nika » 23 lut 2011, o 22:43

Cenne uwagi, dziękuję. Nauka nie jest problemem, natomiast bardziej interesuje mnie podejście nauczycieli i co najważniejsze kwestia bezpieczeństwa w szkole. Póki co w podstawówce dzieciaczki są w miarę spokojne ale po przejściu do gimnazjum ich zachowanie zmienia się diametralnie, czują się bardziej dorosłe i przysłowiowa palemka "odbija". Czy zdarza się w gimnazjach tzw. fala? Czy nauczyciele zwracają na takie rzeczy uwagę? I rozumiem, że może się już zdarzyć eksperymentowanie z używkami? Ja na szczęście kończyłam 8-klasową podstawówkę i jedynym przestępstwem było zapalenie papierosa w szkole średniej.

michal7187

Opinia o gimnazjum nr 1

Postprzez michal7187 » 24 lut 2011, o 22:26

Moim zdaniem gimnazjum to największy syf w edukacji szkolnej. Wiadomo nagle w nowej klasie, w nowej szkole pojawiają się nowe osoby i jak nietrudno się domyśleć mogą powstać z tego konflikty.

Jeżeli chodzi o 1 gimnazjum, to tak nauczyciele zwracają uwagę na to co się dzieję na przerwach i w trakcie lekcji.
Co do fali to nie doświadczyłem takiej i takowej nie byłem nigdy świadkiem.

Fajki, wóda, piwo, narkotyki, czasami bójki - tak to wszystko jest w gimnazjach. Pewnie w każdym gimnazjum w Pabianicach.

Jeżeli chcesz sprawdzić gdzie jest najlepszy poziom to, może warto popytać się o średnią z egzaminów gimnazjalnych z ostatnich lat. Powinni coś takiego mieć.

Mateusz
lewityn - wypływasz na szerokie wody
lewityn - wypływasz na szerokie wody

Re: Opinia o gimnazjum nr 1

Postprzez Mateusz » 24 lut 2011, o 22:59

Kilka lat temu skończyłem gimnazjum nr 1. Wspominam ją jako dobrą szkołę lecz chciałbym zwrócić uwagę na szatnie.
Szatnia była wtedy bardzo niewygodna z tego powodu, że nie było miejsca żeby się przebrać. Jeśli o danej godzinie kończyło lekcje kilka klas był taki tłok, że musieliśmy się przebierać na dworze. Latem to pół biedy bo ciepło, ale zimą kiedy musieliśmy wychodzić z kurtkami w ręku i ubierać się na dworze nie było przyjemnie. Niejednokrotnie byłem chory. Oczywiście jak się ktoś uparł mógł przebrać się w szatni, lecz trzeba było być szybkim żeby znaleźć miejsce, a podkreślam było go bardzo mało. Jedna cała klasa to już było w sam raz, a co jeśli kończy ich kilka?
na hol szkoły nie dało się wejść z dwóch powodów. Pierwszy taki, że panie sprzątaczki nie pozwalały, ponieważ bały się, że ubrudzimy hol. Drugi powód to taki, że nie dało się przejść do niego- zbyt duży tłum na wąskie drzwi :)
Teraz może się zmienił porządek w gimnazjum. Najlepiej idź sprawdzić i popytać chociażby ochroniarza któregoś, bo za moich czasów było dwóch :)
Pabianicki Teatr Ognia Na Co-Dzień.

MikaMika

Opinia o gimnazjum nr 1

Postprzez MikaMika » 2 mar 2011, o 23:53

w szkole jest ochrona, kadra nauczycielska jest naprawdę w porządku... za poprzedniej pani dyrektor uczniowie byli trzymani w ryzach, nie było wagarowania, malowania się, fali... szkoła jest b. ładna, estetyczna, dużo miejsca, jest tez utrzymywany porządek na korytarzach i w klasach. nauczyciele w trakcie przerw dyżurują na korytarzach, sprawdzają też czasem toalety. zaletą gim 1 jest bez wątpienia duża sala gimnastyczna - nawet w przypadku więcej niż 2 klas na WFie jest tam bardzo dużo miejsca na zajęcia.

AntoniHODAK

Opinia o gimnazjum nr 1

Postprzez AntoniHODAK » 12 mar 2011, o 18:25

"Jedynka" generalnie rzecz biorąc nie była złą. Patrząc na skutki mojej edukacji tam, co jest bardzo ważne dla przyszłych uczniów, osiągnąłem to co chciałem.

Jednak sama szkoła nie do końca temu sprzyjała - zresztą nie jest tak tylko w tym gimnazjum.
Z jednej strony nauczyciele są tam kompetentni i mili, z drugiej strony niewystarczająco stanowczy w zwalczaniu szkolnych patologii. Alkohol, papierosy, narkotyki, przemoc fizyczna i psychiczna tam się zdarzają - wbrew temu, co wmawiała na zebraniach rodzicom poprzedni Pani dyrektor.
Co się dziwić nauczycielom, jak szefowa udawała, że problemu nie widzi?

Taka sytuacja powoduje, że prawdopodobieństwa osiągnięcia przez dziecko sukcesu po tej szkole, trzeba mocno uzależniać od niego samego. Gimnazjum nr 1, jak zresztą większość innych, specjalnie do nauki nie motywuje. Powodem jest pełen wachlarz młodzieży, która tam uczęszcza - od totalnego chuligana po prymusa. Sam widziałem, jakie osoby były w mojej klasie. I mnie też było ciężko przezwyciężyć szkolne przeciwności. Na niektórych lekcjach tak naprawdę nie rządził nauczyciel, ale największy klasowy chuligan (ja wiem, może miał trudne dzieciństwo czy coś innego - nie można nikogo potępiać - ale do diabła, szkoła też powinna to jakoś korygować). Często brakowało odwagi i stanowczości ze strony belfrów. Taka atmosfera nie sprzyja przyswajaniu wiedzy.

Obserwowałem moich kolegów od pierwszej klasy i mniej więcej wtedy przewidywałem, kto pójdzie do jakiej szkoły. Sprawdziło się. Jak ktoś miał pójść do LO to poszedł, jak nie to nie, jak ktoś miał pójść do technikum czy "zawodówki", też poszedł.

Cudu dydaktycznego większość polskich gimnazjów nie zapewni, pabianicka "jedynka" także.
No chyba, że nowa Pani dyrektor dokonała jakichś istotnych zmian - wtedy oddaje honor. W końcu kończyłem ta szkołę jakieś 5 lat temu, mogło się dużo zmienić.

Mimo wszystko jednak mogę polecić tą placówkę. Nie jest tam gorzej niż w innych gimnazjach, ot po prostu to taki etap edukacji, gdzie spotyka się młodzież w trudnym wieku i z przeciwnych stron, to wszystko się kumuluje i nie zawsze daje dobry efekt.

Jak już wspomniałem, nauczyciele jak i reszta personelu szkoły stoją na jak najwyższym poziomie. Uprzejmi, kompetentni, ludzcy. Ma kto tam przekazywać wiedzę i pomagać uczniom.

Z sentymentem wspominam czasy, gdy chodziłem do Gimnazjum nr 1. Sądzę, że warto przeżyć tą przygodę.

adekpabianice

Opinia o gimnazjum nr 1

Postprzez adekpabianice » 26 mar 2011, o 15:54

Najlepsze? Ja ukończyłem go 2 lata temu. Poziom jest tak niesamowity wysoki że z trudem miałem 2 z angielskiego czy z chemii, jak w podstawówce miałem piątki... z angielskiego. Najgorsze gimnazjum w Pabianicach

mooleda

Opinia o gimnazjum nr 1

Postprzez mooleda » 28 mar 2011, o 21:46

Najlepsze? Ja ukończyłem go 2 lata temu. Poziom jest tak niesamowity wysoki że z trudem miałem 2 z angielskiego czy z chemii, jak w podstawówce miałem piątki... z angielskiego. Najgorsze gimnazjum w Pabianicach

to nie wina szkoły ze nie byłeś wystarczająco inteligenty żeby chodzić do takiej szkoły... bo przecież nie chodzi o lenistwo prawda ? ?

Limier

Postprzez Limier » 10 kwi 2011, o 20:49

Dobre gimnazjum za czasów dyrektor Wincek ( czyli 5 lat temu) co później nie wiem. Do LO dostałem sie tam gdzie chciałem na studia też :) Papierosy, przemoc jest w każdym Gim ale generalnie bardzo pozytywnie wspominam lata w GIM. Jak ktoś chce sie uczyć to sobie poradzi wszędzie. Niektórzy nauczyciele bardzo dobrzy inni gorsi jak w każdej szkole. Polecam generalnie :)

Paula90

Opinia o gimnazjum nr 1

Postprzez Paula90 » 13 kwi 2011, o 17:13

Moje gimnazjum! ;] Tzn było...jakieś 5 lat temu :D Wtedy panowała tam p. Wasilewska i powiem,że mam dobrą opinię o tej szkole... Teraz nie wiem jak tam jest,ale jeśli poziom został ten sam,to polecam. :) Ciekawe czy uczy tam wciąż p. Wierzbicka ;)

kas76

Postprzez kas76 » 15 sty 2016, o 22:57

To gimnazjum szczególnie odradzam. Nieprzyjazna atmosfera, bardzo negatywnie nastawieni nauczyciele do uczniów, którzy pracują tam z ogromną łaską, zero zrozumienia, zamiatanie ważnych spraw pod dywan, traktowanie uczniów na niższym poziomie. niebezpieczne zachowania (zdarzyło się puszczanie petard w uczniów na korytarzu). Jeśli chodzi o poziom nauki, to myślę, że nie jest na najwyższym poziomie. Pedagodzy wymagając nie ucząc nic.
Ogromny stres dla dziecka! Nie polecam!

Powrót do Jestem stąd