Przed godzina 9.00 na płycie boiska spotkali się najmłodsi biegacze. Dzieci i młodzież rozgrzewali się do biegów na swoich dystansach. W sumie wystartowało 400 zawodników.

Punktualnie o 10.00 na starcie stanęły kobiety w szpilkach. Pani miały do pokonania 100 metrów. Tuż po nich wystartowali „Janusze”. Panowie w klapkach przebiegli 200 metrów.

Najszybciej na szpilkach 100 metrów pokonała Ewelina Koziara. Pabianiczanka nie ma sobie równych od 4 lat. Każdy start to najwyższe podium.

- Nie odpuszczam. Bardzo podoba mi się ten pomysł na bieganie – dodaje z uśmiechem zwyciężczyni. - Lubię to. Szukałam nawet innych imprez, gdzie odbywają się biegi na szpilkach. Znalazłam taką w Grodzisku Mazowiecki. Pobiegłam w niej i też wygrałam. Dystans był jednak sporo dłuższy. Do przebiegnięcia maiłyśmy 600 metrów.

Ewelina od lat startuje w tych samych butach na obcasie.

- To szpilki do zadań ekstremalnych – zapewnia roześmiana. - Są wygodne i niezawodne. Trochę pozdzierane, ale ich nie zmienię, bo przynoszą mi szczęście.

Drugie miejsce w biegu na szpilkach zajęła Anna Jamioł, trzecia była Sandra Warzywniak-Kowalska.

półmaraton

Najlepszy z „Januszów” to Robert Sobczak z Łodzi. Pokonał on w klapkach 200 metrów, zostawiając kolegów w tyle.

- To mój czwarty, albo piąty start. Przestałem liczyć – dodaje z uśmiechem. - Ale pierwszy raz zwyciężyłem. Lubię wygrywać i w końcu się udało. Nie miałem w sumie wyjścia, bo obiecałem zwycięstwo córce. Wcześniej zajmowałem 2,3 miejsca.

Podstawa to wygodne klapki.

- Zadbałem o to i kupiłem nowe – mówi pan Robert. - To w sumie moje jedyne przygotowanie do startu.

półmaraton

Drugie miejsce w biegu „Januszów” zajął Dawid Jurga, trzeci był Antoni Jamioł.

Zwyzięzcą półmatratonu (trzeci raz z rzędu) jest łodzianin Tomasz Osmulski. Drugi na podium stanął Tomasz Kisiel z Rosanowa, a trzeci do mety dobiegł pabianiczanin Mariusz Pabich.

W biegu na dystansie 5 km najszybszy był ksawerowianin Kacper Kurowski. Dugie miejsce zajął Grzegorz Olejarczyk z Kielc, a trzecie łodzianin Adam Włodarczyk. Wśród kobiet najlepsze były: Miaria Błoch z Huty Dłutowskiej (I), Maria Borowska z Łodzi (II) oraz pabianiczanka Agata Tomaszczyk (III).

GALERIA ZDJĘĆ 

W XII Pabianickim Półmaratoniku wystartował 400 dzieci w pięciu kategoriach wiekowych.
GALERIA ZDJĘĆ

Oto zwycięzcy:

Przedszkola - chłopcy
1. Aleksander Gajek - Łódź
2. Witold Prądziński - Dobroń
3. Aleksander Janecki - Pabianice

dziewczynki
1. Lena Bauk - Skarbimierz Osiedle
2. Julia Piecuch - Brzeg
3. Zuzanna Zajączkowska Bronisin - Dworski

I-II klasy, chłopcy
1. Mateusz Janecki - Pabianice
2. Jan Kowalski - Łódź
3. Wojtuś Włodarczyk - Pabianice

I-II klasy, dziewczynki
1. Małgorzata Białek - Zgierz
2. Aleksandra Klimek - Łódź
3. Hanna Pawlak – Łódź

III-IV klasy, dziewczynki
1. Patrycja Kowalska - Raków
2. Lena Sokół - Lubsza
3. Lena Krzemińska - Koluszki

III-IV klasy, chłopcy
1. Maksymilian Młynarczyk - Kielce
2. Miłosz Jamioł - Kielce
3. Julian Mrugalski - Łask

V-VI klasy, dziewczynki
1. Łucja Ciesielska - Koluszki
2. Iga Ciszewska - Piotrków Trybunalski
3. Natalia Dędek - Mierzyn

V-VI klasy chłopcy
1.Filip Andrzejczak - Wola Zaradzyńska
2. Ignacy Jamioł - Kielce
3. Szymon Gryglak - Koluszki

VII-VIII kalsy, chłopcy
1. Jakub Spanialski - Czyżeminek
2. Łukasz Łubisz - Pabianice
3. Stanisław Głogowski - Zduńska Wola

VII-VIII kalsy, dziewczynki
1. Maja Wolska - Koluszki
2. Aleksandra Danka - Pabianice
3. Hanna Matuszczak - Tarnowiec

Szczegółowe wyniki w poszczególnych konkurencjach TUTAJ.