Skrzyżowanie ulic Nawrockiego i Grota-Roweckiego

ewa
Moderator
Moderator

Skrzyżowanie ulic Nawrockiego i Grota-Roweckiego

Postprzez ewa » 27 lis 2006, o 19:51

Odnośnie artykułu (z 28 listopada):
Miało być lepiej.
A jest bez sensu

Drogowcy wymalowali na jezdni linie i znaki. Kierowcom się to nie podoba.

Prosimy o zabranie głosu w tej sprawie. Opinie wydrukujemy w następnym wydaniu Życia Pabianic.
Ostatnio edytowano 27 lis 2006, o 20:47 przez ewa, łącznie edytowano 1 raz
Ogry są jak Photoshop, Photoshop ma warstwy i ogry mają warstwy...
Obrazek Obrazek

Maciek
lewityn - wypływasz na szerokie wody

Postprzez Maciek » 27 lis 2006, o 20:41

pas dla skrecajacych w lewo i prosto od strony Grota-Roweckiego (jadac od centrum) jest nieproporcjonalnie szeroki w porownaniu z pasem gdzie wydaje mi sie wiecej pojazdow sie porusza i poruszalo (w tym autobusy) - chodzi o drugi pas dla jadacych w prawo (i to jest tez absurd, bo chyba tylko w prawo)
Ostatnio edytowano 27 lis 2006, o 20:56 przez Maciek, łącznie edytowano 1 raz

BOLO
Starówa - witaj starszy forumowiczu

Postprzez BOLO » 27 lis 2006, o 20:45

przyznam szczerze że po obietnicach na temat "przebudowy" skrzyżowania spodziewałem sie czegoś innego, jednak życie zweryfikowało moje marzenia...
Przebudowa okazała sie jedynie połozeniem nowej nawierzchni, chodników i krawężników oraz narysowaniem kilku linii.... to nie to co powinno być zrobione...
ioo było was poznac ale albo jestem zbyt głupi aby was zrozumieć albo zbyt mądry aby was cokolwiek nauczyć

Bosman

Postprzez Bosman » 27 lis 2006, o 22:41

Po Edwardzie Gierku została Gierkówka, po Janczaku w jego ostatnich dniach urzedowaniu w starostwie Janczówka. 8)

kaśka
Piaski - witamy w piaskownicy

Postprzez kaśka » 7 gru 2006, o 22:13

Dzisiaj jakiś gnój chciał mnie rozjechać na tym skrzyżowaniu. Uznał za stosowne jechac z prawego pasa prosto, a ja naiwnie uwierzyłam, że mogę bezpiecznie skręcić w lewo :(
żyj chwilą, tu i teraz

dwdm

Postprzez dwdm » 2 sty 2007, o 23:01

Niestety samochody jadące od basenu (grota) oraz od warszawskiej (nawrockiego) i skręcające w lewo tamują cały ruch aut poruszających się na wprost. Wynik tego jest taki że podczas jednej zmiany świateł w lewo przejeżdża jedno auto, reszta jadących prosto czeka a skręcający w prawo mogą praktycznie jechać bez żadnych ograniczeń (zielona strzałka).
Następny pomysł geniuszów od dróg to inteligentna inaczej sygnalizacja na partyzancka/sikorskiego

Elmirka

Postprzez Elmirka » 3 sty 2007, o 21:28

Śmiesznie ot wygląda z chodnika, taaaka kolejka nie wiadomo po co stojących autkek. Jak ONI wpadają na tak bzdurne pomysły??
Czuję, że budzi się we mnie zwierzę. Niestety, to chyba leniwiec.

kemizo67

Postprzez kemizo67 » 15 lut 2007, o 17:07

rozwiązanie tego tego skrzyzowania to bzdura jakich wiele
1- wstrzymuje ruch
2- wprowadza niebezpieczne sytuacje
może wreszcie jakiś urzędas lub Komenda Policji zreflektuje się wprowadzi zmiany
A może czekają do jakiegoś poważnego wypadku i dopiero potem zaczną się zastanawiać czyja wina - kierującego (napewno ), pieszego ( może ), urzędasa co wymyslił takie rozwiązanie ( absolutnie nie )

keczup

Postprzez keczup » 15 lut 2007, o 18:39

Powazny wypadek był tydzien temu :lol:

Lupus83

Re: Skrzyżowanie ulic Nawrockiego i Grota-Roweckiego

Postprzez Lupus83 » 10 kwi 2007, o 23:49

Nie wiem kto wymyślił takie rozwiązanie, ale za kare kazał bym jeździć mu po tym skrzyżowaniu codzienie w godzinach sczytu. Kompletną głupotą było połączenie pasa dla skręcających w lewo z pasem dla jadących prosto i osobny prawoskręt. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem aby zmniejszyć ilość kolizji i sytuacji "podbramkowych" na tym skrzyżowaniu byłoby wydzielenie OSOBNEGO pasa do skrętu w lewo z osobną sygnalizacją świetlną oraz poszerzenie pasa do prawoskrętu oraz połączenie go z pasem dla jadących prosto. Osobną kwestią jest to że te światła powinny działać całą dobe a nie tylko do 22. Odnosze wrażenie że pabianiccy drogowcy są mistrzami w komplikowaniu rzeczy prostych. Zamiast od razu zrobić wszystko porządnie tylko pogorszyli sprawe.

Bosman

Postprzez Bosman » 11 kwi 2007, o 00:10

Lupus83 napisał(a):Osobną kwestią jest to że te światła powinny działać całą dobe a nie tylko do 22.

Do 23 to jeszcze, ale po co całą dobę ?
Ja z Bugaju (z pod Biedronki) na Pietryne w nocy jadę w 12 minut dzięki temu że świateł nie ma, ale to w nocy.
W dzień w 12 minut to dojadę co najwyżej do świateł w Ksawerowie!

Lupus83

Postprzez Lupus83 » 11 kwi 2007, o 00:15

Bosman napisał(a):
Lupus83 napisał(a):Osobną kwestią jest to że te światła powinny działać całą dobe a nie tylko do 22.

Do 23 to jeszcze, ale po co całą dobę ?
Ja z Bugaju (z pod Biedronki) na Pietryne w nocy jadę w 12 minut dzięki temu że świateł nie ma, ale to w nocy.
W dzień w 12 minut to dojadę co najwyżej do świateł w Ksawerowie!

Odpowiedź jest prosta. W nocy jest tam najwięcej wypadków. Każdy myśli, że ma pierwszeństwo. Ja nawet jak w nocy Grota Roweckiego jade to zawsze zwalniam tam dość mocno, żeby mnie nikt nie zabił. Myśle że nic by się nie stało, jakby na jednym skrzyżowaniu z bugaju non stob światła działały. A kiedyś o 17 z Pabianic do Łodzi na ul Kamińskiego w 18 minut dojechałem ;)

jasiu

Postprzez jasiu » 11 kwi 2007, o 17:08

Lupus83 napisał(a):
Bosman napisał(a):
Lupus83 napisał(a):. A kiedyś o 17 z Pabianic do Łodzi na ul Kamińskiego w 18 minut dojechałem ;)

ja w 17 minut z Pabianic do Bełchatowa dojechałem, ach ten 3litrowy mercedes

Lupus83

Postprzez Lupus83 » 11 kwi 2007, o 21:54

jasiu napisał(a):
Lupus83 napisał(a):
Bosman napisał(a):
Lupus83 napisał(a):. A kiedyś o 17 z Pabianic do Łodzi na ul Kamińskiego w 18 minut dojechałem ;)

ja w 17 minut z Pabianic do Bełchatowa dojechałem, ach ten 3litrowy mercedes

No tak. Ale po drodze do Bełchatowa są tylko jedne światła. A ja jechałem Puntem 1,2 :) To dopiero wyczyn :)

Bosman

Postprzez Bosman » 11 kwi 2007, o 22:03

Lupus83 napisał(a):No tak. Ale po drodze do Bełchatowa są tylko jedne światła. A ja jechałem Puntem 1,2 :) To dopiero wyczyn :)

Dziś tam byłem na wycieczce.
Wystarczy wyjechać dosłownie parę kilometrów za Pabianice, a już zupełnie inaczej to wygląda.
Tereny pobliskiego Bychlewa, które wśród Pabianickich mieszkańców były wyśmiewane, dają wiele do myślenia, a cena ziemi jest coraz lepsza (tereny budowlane)
Z powrotem jak jechałem Grota Roweckiego przy hali tenisowej to mogłem jednoznacznie stwierdzić iż stan naszych dróg jest najgorszy w województwie Łódzkim .
Ps: A na światłach miałem zielone ;)

Lupus83

Postprzez Lupus83 » 11 kwi 2007, o 22:13

Bosman napisał(a):
Lupus83 napisał(a):No tak. Ale po drodze do Bełchatowa są tylko jedne światła. A ja jechałem Puntem 1,2 :) To dopiero wyczyn :)

Dziś tam byłem na wycieczce.
Wystarczy wyjechać dosłownie parę kilometrów za Pabianice, a już zupełnie inaczej to wygląda.
Tereny pobliskiego Bychlewa, które wśród Pabianickich mieszkańców były wyśmiewane, dają wiele do myślenia, a cena ziemi jest coraz lepsza (tereny budowlane)
Z powrotem jak jechałem Grota Roweckiego przy hali tenisowej to mogłem jednoznacznie stwierdzić iż stan naszych dróg jest najgorszy w województwie Łódzkim .
Ps: A na światłach miałem zielone ;)

Za pabianicami można już jechać normalnie. Jak mój tata pracował w Bełchatowie przy dobrych warunkach i bez gnania na złamanie karku do pracy jechał 25 minut... szybciej niż ja do Łodzi do szkoły...

Maciek

Postprzez Maciek » 11 kwi 2007, o 22:48

mój rekord kiedyś - 11 minut z terenów politechniki (tzw. Akwarium) do wysokości SDHu (ok. 18-19ej było)

ale żeby było na temat:
skrzyżowanie Nawrockiego i Grota-Roweckiego jest do poprawki i to jak najszybciej! [i już gazeta ma idee na powstanie artykułu-"przypominajki" :P ]
Sprzedam zestaw Core 2 Duo E4300, Abit AB9 Pro, BigTyphoon 120VX, 4GB Geil Ultra DDR2

Lupus83

Postprzez Lupus83 » 11 kwi 2007, o 22:50

Maciek napisał(a):mój rekord kiedyś - 11 minut z terenów politechniki (tzw. Akwarium) do wysokości SDHu (ok. 18-19ej było)

ale żeby było na temat:
skrzyżowanie Nawrockiego i Grota-Roweckiego jest do poprawki i to jak najszybciej! [i już gazeta ma idee na powstanie artykułu-"przypominajki" :P ]

Jak jest pusto i światła sprzyjają, to czemu nie :)

Siemoslaw

Postprzez Siemoslaw » 25 kwi 2007, o 18:11

no i po kilku kolizjach na naszym wspanialym skrzyzowaniu wreszcie nasi eksperci wnikliwiej przeanalizowali sprawe i wrocily stare oznaczenia pasów:)
"piwko w kufelku nie może długo stać , jedno , drugi a potem jeszcza dwa " :)

grzeszek

Postprzez grzeszek » 25 kwi 2007, o 18:38

Po pierwsze: kto te pasy namalował ?
Po drugie: ile było kolizji ? straty ? ranni?
Po trzecie: powrót do poprzedniej wersji oznacza, że ktos sie przyznała do błędu.
Po czwarte: to nie może tak byc żeby uczono sie w ten sposób na błędach.
Po piąte: co ten nieszczęsny czlowiek teraz maluje ?
Po szóste: ...

Następna strona

Powrót do Cztery koła i nie tylko...