Podwyżka cen biletów MZK ?

SzK
Starówa - witaj starszy forumowiczu

Podwyżka cen biletów MZK ?

Postprzez SzK » 6 wrz 2007, o 20:00

W najbliższym czasie radni miejscy mają decydować o podwyżce cen biletów MZK.
Miałyby one zdrożeć o 20 groszy (z 1,80 do 2 zł, ulgowy z 0,9 do 1zł) od 1 stycznia 2008.
Propozycję podwyżki wysunęło MZK (a więc zapewne pan Jarosław Habura).

(źr. Dziennik Łódzki)

abyss

Postprzez abyss » 7 wrz 2007, o 12:12

Hm.. Mieli znieść ulgi dla urzędników, a tu dalej interes okazuje się nieopłacalny?
Teraz ceny biletów będą takie, jak w tramwaju.
Jesteś tym, co potrafisz poczuć, posiadasz tyle, ile umiesz dostrzec
Miej permanentnie rozpostarty umysł i nie zamykaj oczu
Koczuj na smaki, smaki te poczuj

robert
Piaski - witamy w piaskownicy

Postprzez robert » 7 wrz 2007, o 14:25

Po tym artykule...że Pabianice maja najniżyszy dochód na mieszkańca w RP wśród miast powiatowych...To powinni chyba obniżać...

Ale my nadal będziemy na szarym końcu...I dochód będzie spadał...mimo iż nas ubaywa...a koszty życia w naszym kochanym mieści e będą systeamtycznie rosły...

Miła perspektywa...nie ma co...
...

SzK

Postprzez SzK » 15 wrz 2007, o 11:53

ŻP napisał(a):Normalny będzie kosztował 2 zł, a ulgowy złotówkę.
Nad podwyżką biletów autobusowych (o 20 gr normalny i 10 gr ulgowy) zastanawia się prezydent Zbigniew Dychto.
- To nie jest wielka podwyżka, a my dzięki temu mielibyśmy rocznie około 300.000 zł więcej ze sprzedaży biletów. To połowa ceny nowego autobusu – mówi prezydent.
Rocznie pabianiczanie kupują około 500.000 biletów normalnych i ulgowych.
W Łodzi bilet 10-minutowy normalny kosztuje 1,70 (85 gr ulgowy), a 30-minutowy - 2,40 zł (1,20 zł ulgowy).

Bosman
lewityn - wypływasz na szerokie wody

Postprzez Bosman » 18 wrz 2007, o 17:45

Dzięki temu Mzk będzie mieć mniejszy wpływ z biletów.

SzK

Postprzez SzK » 22 wrz 2007, o 16:34

Dziwie się, bo J.Habura jest po wyższej uczelni, gdzie coś z ekonomii mieć musiał, poza tym produkuje i sprzedaje kwiatki,
a jako szef MZK o prawach rynku zapomniał.

Robert28

Postprzez Robert28 » 20 paź 2007, o 21:52

Dla mnie bilety mogą kosztować nawet 50zł bo ja i tak nie korzystam z usług MZK ,ponieważ wszędzie chodzę pieszo lub poruszam się własnym pojazdem. Dziwi mnie że Wydział Ruchu Drogowego Policji w Pabianicach nie zabrał jeszcze dowodów rejestracyjnych niektórym autobusom za emisję spalin. Natomiast sam stan techniczny niektórych pojazdów MZK jeżeli chodzi o wygląd pozostawia wiele do życzenia. Wiem co piszę bo nie dawno miałem okazję poruszać się autobusami po Częstochowie. Tam wygląda to o wiele lepiej.
U nas tylko drożeją bilety.

Bosman

Postprzez Bosman » 21 paź 2007, o 01:59

Robert28 napisał(a):Dla mnie bilety mogą kosztować nawet 50zł bo ja i tak nie korzystam z usług MZK ,ponieważ wszędzie chodzę pieszo lub poruszam się własnym pojazdem.

I to jest myślenie polaka klasyczne.

Robert28

Postprzez Robert28 » 21 paź 2007, o 13:46

To jest myślenie zdrowe i bezpieczne ponieważ Pabianice są tak duże że wszędzie jest blisko , a jeżeli sądzisz inaczej to może czas zrobić badania lekarskie? :-D
Co się tyczy bezpieczeństwa to zobacz co się dzieje z taborem w Łodzi. Już niedługo to samo będzie u nas.
I jak chcesz przekonać mnie do korzystania z MZK?
Pozdrawiam.

Bosman

Postprzez Bosman » 21 paź 2007, o 14:13

Robert28 napisał(a):To jest myślenie zdrowe i bezpieczne ponieważ Pabianice są tak duże że wszędzie jest blisko , a jeżeli sądzisz inaczej to może czas zrobić badania lekarskie? :-D

jest blisko, ale nie znaczy że wszędzie trzeba chodzić na pieszo.
Jeśli ktoś mieszka przy krańcówce Waltera Janke, a pracuję na Karniszewickiej, a nie posiada samochodu, to nie jest tak blisko.
Autobusy są dla ludzi.
Co do badań to nie będę komentował tego w żaden sposób.
Robert28 napisał(a):Co się tyczy bezpieczeństwa to zobacz co się dzieje z taborem w Łodzi. Już niedługo to samo będzie u nas.
|
Ja się nie nazywam Jarosław Habura i nie zarabiam ileś tam kasy.
Więc nie do mnie pretensje.
Robert28 napisał(a):I jak chcesz przekonać mnie do korzystania z MZK?

Ale ja cię nie będę przekonywał.
Ja w tym roku nawet raz nie jechałem jeszcze naszymi autobusami.
Bo nie mam takiej potrzeby.
Nie chcesz to nie korzystaj z MZK, ale po co piszesz że jak dla ciebie to mogą kosztować 50 zł.
Na tej zasadzie to ja mogę powiedzieć że dla mnie to paliwo może kosztować 20 zł, bo nie mam auto na gaz.
Na tej zasadzie to ja mogę powiedzieć że dla mnie ryby mogą kosztować 100 zł za kg, ponieważ nie lubię ryb (tylko na święta)
Na tej zasadzie to ja mogę powiedzieć, że papierosy mogą kosztować 100 zł, bo ja nie palę.
Na tej zasadzie to ja mogę powiedzieć, że wódka może kosztować 500 zł, bo ja jej praktycznie nie piję (piwo mi wystarczy)
Więc nie pisz że jak dla ciebie bilet może kosztować 50 zł, bo ty z MZK nie korzystasz bo to takie samo myślenie, jak te moje głupi tok myślenia wyżej.

Robert28

Postprzez Robert28 » 21 paź 2007, o 16:38

Ty możesz mówić co chcesz i ja też i nie dlatego że to jest głupie tylko dlatego że jest to Twoje lub moje prywatne zdanie i zarówno Ty jak i ja mamy do tego pełne prawo. Szanuje twoje zdanie i nie krytykuje w sposób że jest takie czy siakie .
Co do MZK to moje prywatne zdanie jest takie że przy tych cenach biletów powinni zapewnić zdecydowanie lepsze warunki przewozu. Inaczej powinno się zmienić w MZK władze lub ogłosić przetarg na innego prywatnego przewoźnika który będzie spełniał jakieś standardy zbliżone do unii europejskiej i nie tyczy się to cen biletów bo tu natomiast nasze zarobki są dużo za niskie.
Co się tyczy odległości to nadal sądzę że to miasto jest zbyt małe aby uzależniać się od MZK.
Zawsze można wyjść z domu wcześniej. Mam znajomego co jeździ do pracy do Łodzi na ul. Pojezierską na rowerze i tak jeździ do późnej jesieni. Dodam że w pracy musi być na 7:30.
Pozdrawiam. :smile:

Bosman

Postprzez Bosman » 21 paź 2007, o 16:46

Robert28 napisał(a):Ty możesz mówić co chcesz i ja też i nie dlatego że to jest głupie tylko dlatego że jest to Twoje lub moje prywatne zdanie i zarówno Ty jak i ja mamy do tego pełne prawo.

Zgadza się.
Robert28 napisał(a):Co do MZK to moje prywatne zdanie jest takie że przy tych cenach biletów powinni zapewnić zdecydowanie lepsze warunki przewozu.

Ale wiele rzeczy być powinno, jest cisza wyborcza, i nie chcę tu mieszać polityki.
Robert28 napisał(a):Inaczej powinno się zmienić w MZK władze lub ogłosić przetarg na innego prywatnego przewoźnika który będzie spełniał jakieś standardy zbliżone do unii europejskiej i nie tyczy się to cen biletów bo tu natomiast nasze zarobki są dużo za niskie.

Ale ja jestem jak najbardziej za.
Mzk należy zlikwidować jak najszybciej.
W Polsce nawet kopalnia diamentów by przynosiła straty, ale jak coś jest prywatne to zawsze na siebie zarobi.
Co do zarobków, a cen poczekajmy na strefę Schengen.
O tym się w ogóle nie mówi :-P

Robert28

Postprzez Robert28 » 21 paź 2007, o 17:16

Podsumowując całą naszą rozmowę odnośnie MZK, uważam że właśnie tacy jak my i przy udziale powyższego forum powinniśmy jak najwięcej rozmawiać o tym co należy zmienić w Pabianicach a za pośrednictwem prasy dążyć do realizacji naszych pomysłów. Należy pamiętać że głównym organizmem tego miasta jesteśmy my- mieszkańcy i to nam ma służyć to miasto.
POZDR. :cool:

specjalized

Postprzez specjalized » 21 paź 2007, o 23:29

:)
I'd like to love you but my heart is a sore
I am, I am, I am so yours
Obrazek

Robert28

Postprzez Robert28 » 22 paź 2007, o 09:35

;) ;) ;)

dawid666

Postprzez dawid666 » 22 paź 2007, o 17:37

powiem tak. jesli bilety maja zdrozec, to w sumie fajnie bedzie zeby kosztowaly równą kwotę - ale bilety jednorazowe. wygodniej chyba bedzie np. u kierowcy kupic bilet za 'okragla' kwote, prawda? a co do migawek... nie sadze zeby podnoszenie ich cen bylo dobrym pomyslem, bo i tak przy zalozeniu codziennych dojazdow 2x (np do i z pracy) ich zakup jest na granicy oplacalności.
lepiej mysle byloby zaokraglic jednorazowki, dzieki czemu wiecej ludzi prawdopodobnie nabedzie migawki - mniej z nich bedzie jezdzic na gape - mzk bedzie mialo nieco wiekszy zysk. ;p
Kolega.... KURCZAK :D

Bosman

Postprzez Bosman » 22 paź 2007, o 19:17

dawid666 napisał(a):powiem tak. jesli bilety maja zdrozec, to w sumie fajnie bedzie zeby kosztowaly równą kwotę - ale bilety jednorazowe. wygodniej chyba bedzie np. u kierowcy kupic bilet za 'okragla' kwote, prawda?

U kierowcy są zawsze droższe.
A w ogóle dziwny argument.

Powrót do Cztery koła i nie tylko...