Odśnieżanie parkingów przed blokami

grzeszek
lewityn - wypływasz na szerokie wody

Postprzez grzeszek » 6 gru 2007, o 17:33

Ciekawi mnie czy jest taki parking przed blokiem, że jak spadnie śnieg, to wszyscy wspólnie odśnieżają miejsca naokoło samochodów.
Bo widzę że cześciej każdy macha łopatą koło swojego samochodu żeby wyjechać a jak wraca to miejsce zajęte :). Przeciez nie postawi się tabliczki: "ja odśniezyłem, miejsce moje". Jak ktoś ma pecha, to cały parking oczyści a reszta się wozi. Che, che.

Bosman

Postprzez Bosman » 6 gru 2007, o 17:43

Na szczęście mam swój dom.
Swój garaż.
Bloki to nie dla mnie.
Nawet o miejsce parkingowe trzeba się kłócić.

grzeszek

Postprzez grzeszek » 6 gru 2007, o 18:06

Nikt się nie kłóci, tylko czasami ręce opadają. Gdyby wszyscy razem zrobili to samo co i tak każdy robi oddzielnie, to byłoby ładnie i przyjemnie. Co niee.

Bosman

Postprzez Bosman » 6 gru 2007, o 18:54

grzeszek napisał(a):Nikt się nie kłóci,

Tak, a jak bym kupił sobie mieszkania w blokach, to mógłby sobie zaparkować gdzie chcę?
Bo widzę na co dzień, że te same samochody są zaparkowane w tych samym miejscu.

strasznik
Starówa - witaj starszy forumowiczu

Postprzez strasznik » 7 gru 2007, o 14:18

to zadanie zarządzcy terenu czyli PSM, jak masz ochotę odśnieżać nikt Ci nie broni :D

grzeszek

Postprzez grzeszek » 7 gru 2007, o 19:16

strasznik napisał(a):to zadanie zarządzcy terenu czyli PSM, jak masz ochotę odśnieżać nikt Ci nie broni :D

Zwykle wjeżdża traktor odśnieża drogę pod blokiem, zasypuje przy okazji parkujące samochody.
Drogą mozna przejechać, ale najpierw trzeba odkopać swój podwójnie zasypany samochód. Nawet żeby "zarządca" (he, he) to zrobil, kazdy by musial wyjechac swoim samochodem na czas odsnieżania. PSM predzej zdechnie niz cos na to wymyśli. A niech zdechnie, skoro nie ma innej rady.
Ciekawe czy wtedy sie coś ruszy, cos sie da razem zrobić, czy taż nadal kazdy będzie czekał na "zarzadcę terenu" Pegeer normalnie.

Bosman

Postprzez Bosman » 7 gru 2007, o 19:37

Możesz stworzyć wspólnotę.
Jesteś inteligentny, kreatywny i wszystko wiedzący.
Do działa.

grzeszek

Postprzez grzeszek » 7 gru 2007, o 19:48

A wspólnota parking też przejmuje ?

Bosman

Postprzez Bosman » 7 gru 2007, o 20:40

Nie.

teo

Postprzez teo » 8 gru 2007, o 11:41

Jest taka zasada, że jeżeli coś jest wspólne tzn niczyje i tak jest z tematem parkingów. Jeżeli jest akurat zgrana grupa mieszkańców, co się czasem zdarza w blokach, w których wszyscy mieszkańcy razem zasiedlali blok, to bywa że dbają. Ale wystarczy, że się pojawi jeden "mądrzejszy" od innych (czyli taki co twierdzi że jak inni robią tzn, że to lubią, a ja lubię z tego korzystać, bo świat się kręci naokoło mnie) to reszta szybko rezygnuje.
Co do instytucji w stylu spółdzielnie to jeżeli na PSM odpowiada za odśnieżenie alejek między blokami, to je odśnieża, ale przecież nie będzie odśnieżać między zaparkowanymi samochodami, które wręcz przeszkadzają w odśnieżeniu. I nie jest to problem tylko PSM, ale również samochodów zaparkowanych przy ulicy.
Przy okazji wspólnego podejścia do tematu parkingów: mowa tu o wspólnym odśnieżaniu, a taki bardziej wyrazisty problem. Przed blokiem jest parking (zrobiony przez PSM) na którym może zaparkować 7 dobrze ustawionych samochodów. Przy założeniu, że są kierowcy, którzy boją się za blisko zaparkować i robią trochę większą przerwę mieści się 6 samochodów. OK. Ale wśród mieszkańców jest jeden dzban, który albo zapłacił za egzamin na prawko (a nie zdał go samodzielnie), albo uważa siebie za pępek świata i inni mieszkańcy mają nie istnieć. Taki "kierowca" parkuje swój pojazd np pod kątem 45 stopni do pozostałych (bo tak najwygodniej wjechać) z zachowaniem bezpiecznych odległości od innych samochodów (tzn takich, że pomiędzy nim a innym samochodem zmieściłby się PRAWIE inny samochód; z naciskiem na prawie). Ktoś może powiedzieć jeżeli trudno wjechać to stawiajmy samochody po lekkim kątem. Owszem, ale ON musi być oryginalny; stoją dwa samochody pod kątem ON ustawia swój również pod kątem jeno, że w drugą stronę. W efekcie tego w miejsce 6-ciu samochodów stoją 4. Może pomogłoby namalowanie miejsc parkingowych, ale jak widzę jak niektórzy stawiają samochody na parkingach przy dużych sklepach to wątpię.
Dla tych wszystkich, których to denerwuję mam złą wiadomość: u tych jednostek te kilka pozostałych przy życiu neuronów nie ma szans na rozmnożenie.
--- Teo ---

Darek
Piaski - witamy w piaskownicy

Postprzez Darek » 9 gru 2007, o 00:32

Grzesiek wez ty sie do roboty i odsniezaj oki ?

mysz66

Re: Odśnieżanie parkingów przed blokami

Postprzez mysz66 » 27 kwi 2014, o 00:42

Twój parking jest zaśnieżony? Multi-Projekt oferuje odśnieżanie parkingów. To najlepsza firma z Mazowsza specjalizująca się w odśnieżaniu. Na rynku istnieją od wielu lat, a ich dotychczasowi klienci są bardzo zadowoleni. Multi-Projekt zatrudnia najlepiej wykwalifikowanych specjalistów. Wysoka jakość usług oraz pewność profesjonalnie i solidnie wykonanego zadania. Gwarantuje zadowolenie po realizacji zlecenia. Polecam usługi Multi-Projekt, wejdź na stronę http://odsniezaniewarszawa24.pl/

Karlos

Postprzez Karlos » 30 lip 2015, o 11:06

Myślę, że jak najbardziej warto sprawdzić sobie ofertę firmy http://odsniezaniewarszawa24.pl/ . Profesjonalne odśnieżanie w dobrej cenie. Polecam.

Rabarbar

Postprzez Rabarbar » 17 sie 2015, o 15:48

zima jest co roku, zawsze, a i tak jeszcze nikomu nie udało się rozwiązać tego problemu. brak jest chęci. jakby się wszyscy zebrali przy wieczorze, to nie dość, że sportu trochę, rozrywki, ludzie mogą się poznać, zaprzyjaźnić, pośmiać. a nie tylko telewizor i komputer. życia nam więcej trzeba :D

Powrót do Cztery koła i nie tylko...