Niektóre autobusy MZK nie jeżdżą !

SzK
Starówa - witaj starszy forumowiczu

Niektóre autobusy MZK nie jeżdżą !

Postprzez SzK » 18 wrz 2007, o 16:48

Dyrekcja MZK proponuje podwyżki cen biletów, tymczasem

od wczoraj MZK nie realizuje niektórych kursów autobusów.
Nie kursowała linia nr 7, ani szczytowa brygada na linii 2.
Dziś na linii jeden kursują tylko 2 z 3 autobusów, oraz również nie ma szczytowej dwójki.

Powodem jest brak sprawnego taboru !

Pan Jarosław Habura, prezes MZK zarabia 9 tysięcy miesięcznie.
Do jakiego stanu doprowadził MZK swoim zarządzaniem ?
Panie Habura ! Jeśli Pan sobie nie radzi, proszę zrezygnować.

Bosman
lewityn - wypływasz na szerokie wody

Postprzez Bosman » 18 wrz 2007, o 17:43

SzK, szkoda człowieku twoich nerw.
Ile ja też postów napisałem na temat biurokracji w Pabianicach, i nic z tego.
Liczy się władza i kasa, i nic więcej.
Dzięki takiej polityce Habury Mzk tonie.
Ale co tam przecież to braciszek starosty więc musi mieć tą pracę.

abyss

Postprzez abyss » 18 wrz 2007, o 19:00

Gorzej to wygląda w Łodzi. Mało który tramwaj czy autobus trzyma się rozkładu i właśnie średnio jednego z 3 kursów w ogóle nie ma.
Jesteś tym, co potrafisz poczuć, posiadasz tyle, ile umiesz dostrzec
Miej permanentnie rozpostarty umysł i nie zamykaj oczu
Koczuj na smaki, smaki te poczuj

SzK

Postprzez SzK » 18 wrz 2007, o 19:06

Nie załamuj mnie !
W Łodzi rozkopany jest cały ciąg północ - południe, i to że autobusy nie trzymają się rozkładu lub jakis wypadnie jest normalne - dzieje się tak z powodu remontów na głównym ciągu komunikacyjnym.

W Pabianicach remontów nie ma
a autobusy nie jeżdżą z powodu złego zarządzania MZK, które doprowadziło do ich fatalnego stanu technicznego, co jest jedynym powodem tego że nie jeżdżą.

W Łodzi nie zdarza się coś takiego, że tramwaj nie wyjedzie z zajezdni bo akurat ich tam zabrakło. Więc wybacz, ale porównanie do Łodzi jest w tym wypadku nierozsądne.

Lupus83

Postprzez Lupus83 » 18 wrz 2007, o 19:41

SzK napisał(a):Nie załamuj mnie !
W Łodzi rozkopany jest cały ciąg północ - południe, i to że autobusy nie trzymają się rozkładu lub jakis wypadnie jest normalne - dzieje się tak z powodu remontów na głównym ciągu komunikacyjnym.

W Pabianicach remontów nie ma
a autobusy nie jeżdżą z powodu złego zarządzania MZK, które doprowadziło do ich fatalnego stanu technicznego, co jest jedynym powodem tego że nie jeżdżą.

W Łodzi nie zdarza się coś takiego, że tramwaj nie wyjedzie z zajezdni bo akurat ich tam zabrakło. Więc wybacz, ale porównanie do Łodzi jest w tym wypadku nierozsądne.

W Łodzi nawet jak remontów nie było autobusy jeździły jak chciały. Np autobus lini 57. Teoretycznie powinien jeździć co ok 10 minut a zdarza się że nie ma żadnego przez 40 minut a potem prawie na raz zjawiają się 4 autobusy...

SzK

Postprzez SzK » 18 wrz 2007, o 19:53

Sprawdzałeś z zegarkiem, że 40 minut, czy tylko powtarzasz to co napisała prasa ?

Autobusy 57 kursują przez ul. Kilińskiego, która w godzinach szczytu bardziej "stoi" niż "jedzie". To powoduje nierównomierność w kursowaniu autobusów tej linii, ponadto jakiś autobus może sie zepsuć.

A u nas nie ma co wyjechać z zajezdni. W Łodzi ma. Taka drobna różnica...

Korzystasz z MZK ? Wydaje mi się, że nie, bo gdybyś czekał rano na przystanku i spieszył się do pracy / szkoły, a na dodatek zapłacił za migawkę, to nie szukałbyś obrony typu
"a w Łodzi jest tak".

Bosman

Postprzez Bosman » 18 wrz 2007, o 19:53

SzK, ale w ogóle problem miał być rozwiązany bo dziś miały być już many.
I coś ich nie widać!
Kierowcy nawet mówili mi w piątek że będą one we wtorek.
a tu nie ma :(

SzK

Postprzez SzK » 18 wrz 2007, o 20:03

Wiem, że dziś miały przyjechać MANy (już od dwóch miesięcy przyjeżdżają).
Dopóki nie przyjechały powinno się utrzymywać "przy życiu" tyle autobusów, żeby być w stanie przydzielić odpowiednią ich liczbę dla każdej linii.
Tymczasem już w poniedziałek wypadła linia 7 i kursy dwójki.

Bosman

Postprzez Bosman » 18 wrz 2007, o 20:09

Ja może tylko dodam jeszcze ten artykuł
http://mzkpabianice.webpark.pl/tw0509.html
Nie wiem jaki jest sens nie podejmowania tego tematu przez lokalne media, skoro nawet łódzkie gazety o tym piszą.?

Lupus83

Postprzez Lupus83 » 18 wrz 2007, o 21:36

SzK napisał(a):Sprawdzałeś z zegarkiem, że 40 minut, czy tylko powtarzasz to co napisała prasa ?

Autobusy 57 kursują przez ul. Kilińskiego, która w godzinach szczytu bardziej "stoi" niż "jedzie". To powoduje nierównomierność w kursowaniu autobusów tej linii, ponadto jakiś autobus może sie zepsuć.

A u nas nie ma co wyjechać z zajezdni. W Łodzi ma. Taka drobna różnica...

Korzystasz z MZK ? Wydaje mi się, że nie, bo gdybyś czekał rano na przystanku i spieszył się do pracy / szkoły, a na dodatek zapłacił za migawkę, to nie szukałbyś obrony typu
"a w Łodzi jest tak".

Tak Sprawdzałem niejdenokrotnie z zegarkiem czekając na autobus Przy szpitalu MSWiA (autobus złapał takie opóźnienie od marysińskiej), wiem też że Kilińskiego się korkuje bo niejednokrotnie trase do Katedry którą powinien pokonać w ok 20 minut przejeżdża w ponad 40... A komunikacje miejską od stycznia mam w d... bo poruszam się samochodem.

abyss

Postprzez abyss » 18 wrz 2007, o 23:38

SzK napisał(a):dzieje się tak z powodu remontów na głównym ciągu komunikacyjnym.

Nie remonty miałam na myśli. Jest tak samo, jak u nas - brakuje kierowców i dlatego niektóre kursy w ogóle się nie odbywają.

Tak samo było w zeszłym roku akademickim z PKS-ami na trasie Łódź-Pabianice. Brakowało i kierowców, jak i samych autobusów, dlatego dawali najgorszy złom, który tak często zawodził.
Jesteś tym, co potrafisz poczuć, posiadasz tyle, ile umiesz dostrzec
Miej permanentnie rozpostarty umysł i nie zamykaj oczu
Koczuj na smaki, smaki te poczuj

grzeszek

Postprzez grzeszek » 21 wrz 2007, o 10:45

SzK

Postprzez SzK » 22 wrz 2007, o 16:23

Lupus83 napisał(a):Tak Sprawdzałem niejdenokrotnie z zegarkiem czekaj±c na autobus Przy szpitalu MSWiA (autobus złapał takie opóĽnienie od marysińskiej), wiem też że Kilińskiego się korkuje bo niejednokrotnie trase do Katedry któr± powinien pokonać w ok 20 minut przejeżdża w ponad 40... A komunikacje miejsk± od stycznia mam w d... bo poruszam się samochodem.

To, że twój autobus spóźnił się 40 minut, nie znaczy że na jakimś przystanku przez tyle nie było autobusu.
Ale nie o to chodzi - po prostu nie ma związku pomiędzy funkcjonowaniem 57, a sytuacją która miała miejsce w Pabianicach

abbys napisał(a):Nie remonty miałam na my¶li. Jest tak samo, jak u nas - brakuje kierowców i dlatego niektóre kursy w ogóle się nie odbywaj±.

Tak samo było w zeszłym roku akademickim z PKS-ami na trasie ŁódĽ-Pabianice. Brakowało i kierowców, jak i samych autobusów, dlatego dawali najgorszy złom, który tak często zawodził.

Nie, u nas zabrakło autobusów, a nie kierowców, z winy MZK, które
źle zarządzało swoim taborem.
Jeśli chodzi o PKS, to złom na liniach do Pabianic kursuje od samego początku, czyli od 1993 roku. Mieszkańcy Bugaju w 1992 roku występowali do MZK o linię do Łodzi, nie widziano takiej potrzeby. Dopiero gdy PKS uruchomił linię, to pluto sobie w brodę..
A autobusów i kierowców wtedy było dużo.

A teraz kierowcy PKS (oczywiście tylko niektórzy) olewają rozkład jazdy, nie realizują kursu, tylko "chowają się" i gdzieś tam stoją. Rozumiem, niskie pensje itp. Ale taka postawa prowadzi tylko do pogarszania wizerunku firmy, a więc i swojej sytuacji.

zapper
Piaski - witamy w piaskownicy
Piaski - witamy w piaskownicy

Postprzez zapper » 22 wrz 2007, o 22:38

Nie wspomne wogole o autobusie linii 263 bis, ktory czasem rano przyjedzie,czasem nie,czasem skrzywi jakis znak na widzewskiej, czasem nie... Poprostu tragedia....
Obrazek
http://pieknopabianic.pinger.pl/ - fotogaleria z Pabianic i okolic

Powrót do Cztery koła i nie tylko...